Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam syna 12 lat, od roku, może trochę więcej, chłopak bardzo mocno interesuje się giełdą, głównie kryptowalutami. Też od dłuższego czasu przebąkiwał że chciałby żebym założył konto na binance i inwestował razem z nim.

W pomysł mi się spodobał, młody miał swoich oszczędności około 500 zł, dorzuciłem mu drugie tyle i przelaliśmy to na giełdę, gdzie on rozpoczął inwestowanie w różne krypto pod moim nadzorem. Ogólnie raz bylo lepiej raz gorzej, ale obecnie nasz portfel ma wartość około 3500 PLN. Na razie mamy umowę że wypłacimy jakiś zysk jeśli ten pozwoli na zrealizowanie jakiegoś jego małego marzenia, ale muszę przyznać że na razie bardziej interesuje go sama krypto zabawa niż myśl o wypłaceniu czegoś.

Mi ogólnie się bardzo podoba że mlody ma takie zainteresowania od dłuższego czasu i aktywnie go w tym wspieram, co jeszcze bardziej mi się podoba młody bardzo mocno podciągnął sobie angielski. Co prawda jeszcze czasami szwankuje wymowa, ale zasób słownictwa to chyba mu się w ciągu roku potroił.

I teraz przechodząc do meritum, rodzina żony uważa mnie za debila, że syna pochłonie hazard i za chwilę będę go zawoził na odwyk, że będzie wynosił nam z domu itp itd pewnie się domyślacie.

Czy rzeczywiście to ja jestem nie normalny?

#bitcoin #kryptowaluty #zalesie

P. S sorry ze takie długie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609037715a0849000ad367af
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 78
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: bardzo dobrze robisz, mozesz mu jeszcze dostarczyc jakies fajne materialy (np ksiazki) o ogolnej ekonomii, gieldzie itd, moze mu sie spodoba a w zyciu sie na 100% przyda. Z tym hazardem to bym nie szalał ale też powinieneś na to zwracać uwage czy go nie ciagnie za bardzo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: psychika dwunastolatka jes za słaba i za mało rozwinieta na stres który wiąże sie z dużymi wachaniami kursu i grą na lewarze. Wielu doroslych sobie nie radzi. Nie śpi po nocach, siedzi w wykresach caly dzien czy zaniedbuje swoje obowiazki. Nie bez powodu zalecane jest i konto na wiekszosci giełd mogą otworzyc tylko pelnoletni.
Moim zdaniem dobrym kierunkiem jest zainteresowanie malca nowymi technologiami, ale trading czy day trading to za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: robisz dobrze, brak wiedzy ekonomicznej to nie jest powód, żeby zabraniać wykorzystywać hajs w inny sposób niż skarpeta komuś, kto się na tym zna. Miałem tak samo z teściami, jak przyklepywałem nowe ubezpieczenie w firmie, gdzie jestem ponad 25 lat i mam z tego jakiś procent. Też przecież było, że a po co, że na pewno ukradno, że to nie ma sensu i tak drogo, ble, ble, ble. A sami
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: > 3.5 raza to jest nic

#shitwykopsays

cos moze byc z nim nie tak jesli nie zauwazyl ze mimo spedzania na tym czasu nie przebil nawet wzrostu jaki zanotowal rynek


@AnonimoweMirkoWyznania: a co jest nie tak z tobą że robisz jakiś pseudointeligencki wywód a nawet nie zauważyłeś że 3500 z 500 to x7?

Porównywanie siedmiokrotnego pomnożenia kapitału z krótkoterminowymi wzrostami na sp500 i mówienie że "nawet nie pobił rynku"
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: rób swoje, zajebista sprawa. U mnie z tatą nie mogłem na żaden taki temat porozmawiać, mama kiedyś inwestowała na giełdzie to mogłem coś pogadać, ale też bez jakiegoś szału i sam zacząłem zabawę końcem gimnazjum/początkiem liceum. Ogólnie pracowała w banku więc mimo wszystko złapałem sam jakąś zajawkę w banki, oprocentowania, kredyty itd. Potem przeszło na giełdę i forexa XD Oczywiście trochę straciłem i sam na sobie zobaczyłem ile to stresu
  • Odpowiedz
@Samol94: chciałem napisać to samo.

Już #!$%@?ąc od tematu giełdy, najważniejsze że wspierasz syna i pomagasz mu realizować jego zainteresowania.
Wielu ludzi marzyło o tym w młodości.

Skoro siedzicie w tym razem to z pewnością bacznie go obserwujesz i tłumaczysz różnice między inwestowaniem, a wplacaniem pieniedzy na chybił - trafił.

Moim zdaniem, tak dlugo jak trzymasz na tym oko i uczysz młodego rozsadnego podejścia, nie powinieneś mieć obaw.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w sumie spoko P myśl, zabawa w krypto od 12 r.ż. to niemal gwarantowane bankructwo przed 18 czyli cenna lekcja na całe życie - niewielkim kosztem bo dziecko nie za bardzo może narobić długów :)

A tak poważnie to tak jak ktoś wyżej pisał - ogarnijcie z synem jakieś proste programowanie, jak ma motywację to dzieciaki potrafią niezłe cuda w tym wieku odwalac. Dziecko ma szansę w wieku 21 lat
  • Odpowiedz