Wpis z mikrobloga

Mam dzisiaj prze*owy dzień, ale obiecałem we wczorajszym wpisie, że wrzucę dziś nowy odcinek #rzadkiegry, to słowa dotrzymam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tradycyjnie zapraszam do obserwowania tagu - wrzucam na nim bardzo rzadkie gry ze swojej kolekcji - dla przypomnienia, kolekcjonuje tylko nówki w folii.

5. Fallout 1 BIG BOX

Tej gry raczej nie trzeba nikomu przedstawiać - zapewne wielu z was ma z nią całkiem miłe wspomnienia. Fallout 1 ukazał się prawie 24 lata temu, więc jest starszy ode mnie. Mimo wszystko udało mi się zdobyć oryginalnego nowego BIG BOX-a w folii. To prawdziwy biały kruk - nawet na eBayu nie ma aktualnie żadnej nówki. Na Allegro jest co prawda jedna, ale za 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile jest wart ten przedmiot?

Na eBayu nie ma obecnie żadnego egzemplarza nowego w folii. Są jedynie używane w okolicach ~1500 zł. Myślę, że odpowiednia osoba (oczywiście nie z Polski), byłaby w stanie zapłacić nawet 5000 zł. To prawdziwy biały kruk, o którego kolekcjonerzy dosłownie się zabijają. Tym bardziej w tym stanie - przypominam, że gra ma prawie 24 lata. Ktoś ją kiedyś kupił i nigdy nie odpakował.

Ile za niego zapłaciłem i jak go zdobyłem?**

Znalazłem ofertę na OLX, w której ktoś sprzedawał zestaw gier, w tym tego Fallouta. Umówiłem się z facetem na 1250 zł przez Allegro za całość (bez Allegro chciał 1100 zł, ale nie chciałem ryzykować) - wystawił na Allegro Lokalnie, a ja uparłem się na zwykłe. Niestety w dwie minuty od wystawienia ogłoszenia ktoś mi te gry zwinął. Na szczęście przedwczoraj facet się do mnie odezwał, że kupujący nie zapłacił i czy jestem nadal zainteresowany. Tym razem wystawił na zwyczajne Allegro i udało mi się wszystko kupić. Zapłaciłem dokładnie 1265 zł z wysyłką za dwie gry - dzieląc na pół, można powiedzieć, że tego BIG BOX-a nabyłem za 632,50 zł. Okazja życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #grypc #ps4 #ps5 #xboxone #xone #xboxseriesx #xboxseriess #xbox #pcmasterrace #xbox360 #ps3 #playstation #fallout #fallout1 #fallout2 #gaming
Pobierz kacper3355 - Mam dzisiaj prze*owy dzień, ale obiecałem we wczorajszym wpisie, że wrzu...
źródło: comment_16203305969S12Zj218En3RUq90ks7Ks.jpg
  • 68
@kacper3355: Widzę że piszesz o tym twoim białym kruku i ile to na ebayu nie dostaniesz

myśle ze odpowiednia osoba (ocziwiscie nie z Polski), byłaby w stanie zapłacić nawet 5000 zł


... z polskimi napisami na folii w polskiej wersji językowej, z dużym znaczkiem PL na wierzchu. Powodzenia XD jak sprzedasz to komuś kto nie jest Polakiem to napisz do mnie to ci serdecznie pogratuluje. Bo brzmisz jakbyś nie ogarniał tematu
@Janusz_z_Rivii: swoją drogą takie kolekcje mają też swoje minusy. uświadomiłem to sobie kiedyś czytając ten tekst

Mój klient, jak się okazało Holender, chciał się pozbyć swojej kolekcji. Z ciekawości zapytałem ile tytułów liczy sobie jego zbiór? Odpowiedział, że 100 000. Oczy mi mało nie wypadły z orbit, ale skoro już zapytałem o ilość, to zapytałem tez o cenę. 1 euro za sztukę, odpowiedział.

Widzicie, nawet jeśli tam było płyty po 100
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Janusz_z_Rivii: op napisał przecież, że

Polska wersja to definitywnie minus, ale kiedy na rynku są pustki, to sprzedają się nawet takie bez większego problemu
@jos: nie znam aż tak tego rynku, ale (może OP wypowie się) uważam, że nie często takie transakcje dochodzą do skutku

//edit
na polskim rynku* zachodni rynki są trochę inne i tu już wchodzi kwestia większego zgłębieniu tematu tej niszy
@orlando74: mądrze prawisz:) OP się nakręcił bo gdzieś tam zobaczył za 15k i już dzieli skórę na niedźwiedziu. Ja raz widziałem trabanta za 30k € odrestaurowanego. Czy jest tyle wart? Jeżeli ktoś zapłaci to tak. OP pisze ze nie ma nigdzie takiego towaru jaki ma on. Czy to sprawdził? Nie wiadomo. Może się okazać ze takich falloutów w Polsce jest z 1000.
@Janusz_z_Rivii: ku gwoli jasności, ja życzę jak najlepiej i cieszę się że są takie osoby, które kolekcjonują rzeczy i dzielą się tym na wypoku (zdecydowanie zawyżając jego poziom w tym momencie). tylko po prostu nie widzę tego tak łatwo jak op to opisał
@kacper3355: Nie dałbym dużych pieniędzy za to. To wydanie wyszło w tym samym czasie co edycja z ekstra klasyki wyceniona wtedy na jakieś 20zł. Fallouty zostały spolonizowane przez cdp dopiero po latach od ich faktycznego debiutu.

Co innego pierwszy prawilny box. Z tym nietypowym formatem mógłbym groszem sypnąć na kolejną kopię tej gry.
Pobierz gupiujzewsi - @kacper3355: Nie dałbym dużych pieniędzy za to. To wydanie wyszło w tym...
źródło: comment_1620342815Q0UpU8zOzRWXFc9CBzYZMW.jpg
ku gwoli jasności, ja życzę jak najlepiej i cieszę się że są takie osoby, które kolekcjonują rzeczy i dzielą się tym na wypoku (zdecydowanie zawyżając jego poziom w tym momencie). tylko po prostu nie widzę tego tak łatwo jak op to opisał


@orlando74: Ja tam zle mu nie życzę ale nie uważam żeby coś kolekcjonował. Od początku do końca kupił to dla zarobku:)
@kacper3355: Wersja językowa nie ma znaczenia jeśli chodzi o użyteczność bo i tak tego nikt normalny nie będzie rozpakowywał ale chodzi o sam wygląd czy tam status, jakby to była wersja po rusku czy japońsku to pewnie byś się 2 razy zastanowił czy nawet za 500 złotych to kupić tak samo będzie z gościem z Ameryki bo dla niego Polski to jest to samo co Ruski. Sam mam sporo gierek nakupowanych