Wpis z mikrobloga

Zaraz mnie coś strzeli.
Laptop: Dell latitude 35XX
Po podłączeniu do ładowania coś jakby piszczy i skwierczy w środku.
Serwis della wymienił mi płytę główną (myślał że to cewki jakieś), ale nic to nie dało.
Po podłączeniu do zasilania laptop dalej skwierczy.
Już mnie to irytuje, nigdy więcej tego gówna.
Macie pomysł co to może być ?
#laptopy
#dell
  • 17
@KobertRubica: @MaxVerstapen: 3590. Sprawdziłem na innym zasilaczu- to samo.
Odpiąłem głośniki od nowej płyty głównej ( z nową płytą przyszedł też nowy procek, bo jest wlutowany w płytę główną ) i nadal to samo.
To skrzeczenie/piszczenie/grillowanie występuje tylko jak sprzęt jest podłączony- jak ustawie niżej procka w planie zasilania ( na max 50 proc) to jest trochę ciszej, ale generalnie dużo się nie zmienia. Serwis się chyba poddał, nie wiedzą
@kris03: wiatraczek chodzi zarówno jak jest połączony do zasilania jak i nie jest podłączony do zasilania, więc raczej nie wiatraczek- bo hałasowały nawet gdy sprzęt jest odłączony do zasilania
@shaelix92: a na pewno wymienili te płytę? Sprawdź na obudowie numer seryjny i w biosie, jak wymienili płytę to będą różne.
Napędu rozumiem nie ma.
Ramy mogą piszczeć? Wątpię
Jak wymienili płytę to bardziej wychodzi na to że matryca piszczy / świetlówka albo inwerter matrycy.

A jak na przykład zmniejszysz na minimum jasność matrycy to coś zmienia? Albo całkowicie nawet wygasić matryce z klawisza
@kris03: jak zwiększe maksymalną energie procesora na 100% to głośniej jest, jak obniże na 60% to ciszej- nadal słychać ale zdecydowanie ciszej. Płyta główna z procesorem została wymieniona. Pytanie co jeszcze to by mogło być?
Procesor ma jakiś zasilacz pewnie, pytanie czy jest z płyty głównej czy nie.