Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o wasze doświadczenia z redukcją. Jestem na początku drogi, dieta dopięta z deficytem 200/300 kcal, trening siłowy w warunkach domowych z hantlami i masą własnego ciała cztery raz w tygodniu. Pierwszy miesiąc minus 1,2 kg na wadze i minus 18 centymetrów w obwodach. Schodzę ze 102 kg, zatem w teorii waga powinna spadać szybciej. Na razie mnie to nie martwi, bo wyniki w obwodach są spoko, co przemawia za paleniem tłuszczu.

Macie podobne doświadczenia? Zakładam, że waga w końcu też ruszy, jak obwody będą nadal spadać.

P.S. Już obejrzałem filmiki na youtube, poczytałem jakieś artykuły w necie, ale w sumie takiej przekonującej odpowiedzi nie znalazłem (przeważa pogląd o wzroście masy mięśniowej u nowicjuszy/osób z nadwagą lub trzymaniu wody przez mięśnie).

#dieta #odchudzanie #redukcja #mikrokoksy
  • 9
  • Odpowiedz
@pannakota: Póki pas leci nie zamierzam dokładać cardio. Z dotychczasowych wyników jestem zadowolony, bardziej interesuje mnie odpowiedź co do relacji waga/centymetry.
  • Odpowiedz
@maciup: a ile ty byś chciał schudnąć na deficycie 300 kcal? Upraszczając -1000 kcal dziennie to jest 1kg tygodniowo. Czyli schudłeś tyle ile miałeś schudnąć. 4 tyg * -300 kcal = -1.2 kg.
Dołóż cardio albo odejmij kalorii.
  • Odpowiedz
@muadzik: -300 jest na diecie. Po to ćwiczę, aby zwiększyć deficyt. I jestem zadowolony ze spadków, chodzi mi o rozdźwięk pomiędzy spadkiem wagi a spadkiem obwodów.
  • Odpowiedz
@maciup: ja schodziłem ze 120 do 95(przez ponad rok) przy 1800-2000 kcal + codziennie 12k kroków( plus pod koniec rower z 3 razy w tygodniu po 500 kcal) i były miesiące, że waga stała, a były, że leciało 3kg.
  • Odpowiedz