Wpis z mikrobloga

Ktoś używa #locus maps do nawigacji #rower po lasach? Aplikacja wygląda całkiem fajnie - głównie ze względu na możliwość wgrywania różnych map. Patrzyłem na mapy OSM, ale wygląda na to, że brakuje wielu ścieżek leśnych na #slask. Później znalazłem mapy ump. Mam jednak problem z planowaniem trasy w oparciu o te mapy. Jak rozumiem w #locus, potrzebuję usługi wyznaczania trasy. Zainstalowałem sobie BRoute, ale bazuje #osm i tym samym ignoruje drogi których nie ma w OSM, a które mam na mojej mapie.

Ktoś zna jakieś dobre mapy uwzględniające lasy na śląsku? Nie koniecznie muszą być darmowe, ale ważne by były wektorowe i obsługiwały nawigację.
  • 6
  • Odpowiedz
@matips: Wiem, że to nie rozwiązanie twojego pytania, no ale dla dobra swojego i innych w przyszłości, w wolnym czasie polecam samemu zaktualizować OSM o brakujące drogi :) Właśnie między innymi dlatego, że większość nawigacji działa pod OSM. A rower to idealna opcja, żeby dostrzec jakieś błędy czy braki na mapie, u mnie ostatnio to praktycznie po każdej wycieczce rowerowej sprawdzam OSM i aktualizuję czy koryguje błędy dojrzane z trasy.
  • Odpowiedz