Wpis z mikrobloga

Niepopularna opinia. #nowylad

Wyjechalem z PL jak PiS wygrał drugie wybory. Stwierdziłem że dla tego kraju nie ma szans. Jak Duda wygrał w zeszłym roku to sprzedałem wszystko co miałem w Polsce bo stwierdziłem że nie wracam do kraju gdzie ponad połowa ludzi chce mieć Dudę za prezydenta. Jebię PIS na 100% od zawsze. Wystarczy zobaczyć moje komentarze na Mirko.

ALE,

Wyjechalem z powodu tego co PiS robi z praworządnością, telewizją, z ustrojem generalnie.

Nowy Ład szczerze mówiąc nie jest dla mnie problemem. Dysproporcje zarobków w PL są przeogromne. Lekarze, programiści i tak dalej żyją równie dobrze co klasa średnia na zachodzie. Reszta ludzi #!$%@? gruz. Jak byśmy mieli dwa równoległe kraje. Jedni ludzie spędzają wakacje w Tajlandii co kwartał. Inni nie mogą nawet pomarzyć o wakacjach na Helu raz w roku. Jedni kupują drony, iPhony, nowe fury. Inni wycinają DPF że starych gruzów, bo ich nie stać na naprawę zapchanego filtra.
Ludzie zachodu Europy, i jakby wschodu Ukrainy żyjący w jednym kraju, obok siebie.

To jest #!$%@? skandal. I dopóki opozycja tego nie zrozumie, to PiS wygra każde następne wybory.

Siedzę w UK. Zarabiam dużo jak na warunki brytyjskie. Place ponad 40 procent podatku. Brutto zarabiam pewnie z 4 razy tyle co mój sąsiad nauczyciel. Netto to już pewnie wychodzi tylko 2 razy więcej.
I to dobrze, bo mój sąsiad żyje jak człowiek. Mam trochę lepsze auto, mam trochę lepsze wakacje, mam trochę ładniejszy dom. I tyle. Nie ma między nami przepaści różnych światów. I tak powinno być, jeżeli mamy żyć w tym samym kraju. #polityka
  • 129
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@dariusz44: ale dużo tych biednych to z własnego wyboru (głupoty). Książkę mogę pisać jak pracownicy przepalają kasę i ciągle im mało. Bieda mentalna. Zero wiedzy ekonomicznej. Niepotrzebne koszty i jeszcze sami się ładują w kolejne. Zero poszanowania pieniędzy. Jak coś ma to trzeba od razu wydać. Na gówno w worku, ale trzeba wydać. Jak taki wygra w totka to za miesiąc będzie żarł gruz. Obejrzyj (jeżeli jeszcze gdzieś dostępny) program jak
  • Odpowiedz
Bieda mentalna. Zero wiedzy ekonomicznej. Niepotrzebne koszty i jeszcze sami się ładują w kolejne. Zero poszanowania pieniędzy. Jak coś ma to trzeba od razu wydać


@mgr_rybak: tak. Ale to jest pewnie 10% ludzi. Patola. #!$%@?ć ich.
Na Dudę głosowało ponad 50% ludzi.
Przecież te pozostałe 40%, to nie jest patologia. To są po prostu ludzie, którzy nie mają kasy. Nie każdy będzie programista, prawnikiem czy lekarzem. Trzeba im pomóc, zdobyć nich
  • Odpowiedz
@dariusz44:

Tylko ze w UK:

- przyjmie cie lekarz i nie musisz isc prywatnie,
- policja nie zbedzie cie umorzeniem postepowania,
- sprawa w sadzie nie bedzie toczyc sie paru lat #sluzebnoscwolfika #pdk
- urzad skarbowy nie bedzie probowal zniszczyc ci firmy

Ja osobiscie w USA od 10 lat a wiec dobrze cie rozumiem
  • Odpowiedz
Place ponad 40 procent podatku. Brutto zarabiam pewnie z 4 razy tyle co mój sąsiad nauczyciel


@dariusz44: jak zarabiasz 4 razy wiecej, to jest to okolo 120-150k rocznie funtow.
Przy takich zarobkach nikt na etacie nie siedzi, tylko na LTD, na LTD nie placi sie 40% podatkow.

Klamiesz!
  • Odpowiedz
@dariusz44 powiem ci że ja z całego serca nienawidze PiSu, nie mieszkam w Polsce od 2008
Ale kurde ten nowy ład da się sprzedać jako coś sprawiedliwego.
Tam jak na PiS jest to całkiem dobry plan.
Dużo moich znajomych dostanie po dupie, nie każdy z nich ma działalnośc, kolega na UOP obliczył że zapłaci minimum 30k rocznie więcej
Ale mimo wszystko takimi ruchami wygrywa się wybory
  • Odpowiedz
>Bieda mentalna. Zero wiedzy ekonomicznej. Niepotrzebne koszty i jeszcze sami się ładują w kolejne. Zero poszanowania pieniędzy. Jak coś ma to trzeba od razu wydać


@mgr_rybak: tak. Ale to jest pewnie 10% ludzi. Patola. #!$%@?ć ich.

Na Dudę głosowało ponad 50% ludzi.


@dariusz44: Patola patolą, to margines, ale spośród tych wyborców Dudy (i w ogóle ludnosci Polski) szacuję, że większość, nie tylko patola, nie posiada podstawowej wiedzy ekonomicznej. Takich prostych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dariusz44: to teraz doucz się jeszcze ekonomii i zrozum, że dysproporcje biorą się z socjalistycznych pomysłów. Im więcej masz wolnego rynku tym większe bogactwo i równość w społeczeństwie
  • Odpowiedz
@dariusz44: No i masz rację. Prosta sprawa - programiści zarabiają tyle co na zachodzie, bo ich zawód jest (poniekąd) globalny. Jak ktoś im mniej zapłaci u nas, to wezmą sobie zlecenie od kogoś z zagranicy i wyjdą na swoje, a zleceniodawca w Polsce zostanie z niczym. W dodatku nadal jest ich dość mało jak na potrzeby rynku.

Przy takich dysproporcjach w zarobkach zrobią się u nas drugie Stany, czyli nieco przypudrowany
  • Odpowiedz
Przy takich zarobkach nikt na etacie nie siedzi, tylko na LTD, na LTD nie placi sie 40% podatkow.

Klamiesz!


@151346136: to nie jest wątek o tym ile zarabiam. Nawet mi się nie chce tego prostować. Robię w sektorze w którym takie zarobki na etacie są normą. Polecam się zorientować w realiach trochę a nie #!$%@?ć że ktoś kłamie.
  • Odpowiedz
Poważnie 2k euro to klasa średnia na zachodzie?


@Gluptaki: Zaskoczę cię ale 2,5k euro to jest nie tylko klasa średnia, ale top 10% zarobków i to nie na zachodzie, ale w Niemczech.
Polecam się zorientować w realiach, a nie powtarzać mity zasłyszane na wykopie.
Tak, programista 15k byłby w top 10% w Niemczech, a żyje w Polsce. I ma śmiesznie niskie koszty. Czyli pewnie żyje tak jak top 3% Niemców.

Mało?
  • Odpowiedz
dysproporcje biorą się z socjalistycznych pomysłów. Im więcej masz wolnego rynku tym większe bogactwo i równość w społeczeństwie


@Dakkar: Dlaczego w takim razie w naszym współczesnym kapitalistycznym świecie nierówności rosną z roku na rok? Coraz mniejszy procent ludzkości skupia coraz większy procent bogactwa. Jest to dysproporcja jakiej nigdy nie było w historii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pijekubusplay: chyba głos komucha! Największy problem obecnych czasów, to niestety twiterowe Julki i takie oskarki, które komunę znają z Misia Barei. Dlatego chętnie wprowadzają powszechny dobrobyt i szczęście z cudzych pieniędzy.

Skończy się jak zwykle.
  • Odpowiedz
nie przeszkadza Ci to,że płacisz 40% podatku?


@walerr: Ja prostu wiem że w demokracji nie ma wyjścia innego za bardzo. Jak się robią za duże dysproporcje społeczne, to do władzy dochodzi taki PIS, z takim poparciem społecznym, że te pieniądze bogatym po prostu zabierze.

Albo oddam biedniejszym trochę, albo biedniejsi zabiorą mi wszystko.
  • Odpowiedz