Wpis z mikrobloga

Niepopularna opinia. #nowylad

Wyjechalem z PL jak PiS wygrał drugie wybory. Stwierdziłem że dla tego kraju nie ma szans. Jak Duda wygrał w zeszłym roku to sprzedałem wszystko co miałem w Polsce bo stwierdziłem że nie wracam do kraju gdzie ponad połowa ludzi chce mieć Dudę za prezydenta. Jebię PIS na 100% od zawsze. Wystarczy zobaczyć moje komentarze na Mirko.

ALE,

Wyjechalem z powodu tego co PiS robi z praworządnością, telewizją, z ustrojem generalnie.

Nowy Ład szczerze mówiąc nie jest dla mnie problemem. Dysproporcje zarobków w PL są przeogromne. Lekarze, programiści i tak dalej żyją równie dobrze co klasa średnia na zachodzie. Reszta ludzi #!$%@? gruz. Jak byśmy mieli dwa równoległe kraje. Jedni ludzie spędzają wakacje w Tajlandii co kwartał. Inni nie mogą nawet pomarzyć o wakacjach na Helu raz w roku. Jedni kupują drony, iPhony, nowe fury. Inni wycinają DPF że starych gruzów, bo ich nie stać na naprawę zapchanego filtra.
Ludzie zachodu Europy, i jakby wschodu Ukrainy żyjący w jednym kraju, obok siebie.

To jest #!$%@? skandal. I dopóki opozycja tego nie zrozumie, to PiS wygra każde następne wybory.

Siedzę w UK. Zarabiam dużo jak na warunki brytyjskie. Place ponad 40 procent podatku. Brutto zarabiam pewnie z 4 razy tyle co mój sąsiad nauczyciel. Netto to już pewnie wychodzi tylko 2 razy więcej.
I to dobrze, bo mój sąsiad żyje jak człowiek. Mam trochę lepsze auto, mam trochę lepsze wakacje, mam trochę ładniejszy dom. I tyle. Nie ma między nami przepaści różnych światów. I tak powinno być, jeżeli mamy żyć w tym samym kraju. #polityka
  • 129
@qusqui21: o tym mówię. Obajtek, TVP, Rydzyk. To są powody do wyjechania z kraju.
A nie opodatkowanie ludzi na JDG którzy płacą efektywnie mniej niż 20% podatku obecnie.
I żyją na poziomie abstrakcyjnie wysokim dla reszty społeczeństwa.
Takie sytuacje kończą się rewolucją. Którą PIS właśnie robi.
Dopóki opozycja nie zrozumie że magazynier za Zgierza też jest człowiekiem, będzie przegrywać każde wybory.
I jesteś teraz w UK ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@systemluster: jestem w UK z powodu tego co PIS robi z praworządnością. Znam historię, wiem jak takie eksperymenty się kończą. Władza deprawuje. Za piętnaście lat będziemy ustrojowo Rosją. Krok po kroku. Mam tyle wyobraźni żeby to rozumieć. Nie chcę żeby moje dzieci za 15 lat obudziły się w takim kraju.

I to był powód wyjazdu. A nie to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@dariusz44: czekaj, czekaj. Jak rozumiem, skoro chciało mi się więcej uczyć, i wciąż po godzinach dokształcać, to z tego powodu powinienem płacić więcej za to samo? Ale dlaczego ja mam być karany za to, że nad sobą pracuję? Odebrałem taką samą edukację jak jakiś random po Eropeistyce, który robi w Mac'u za psie pieniądze. A mimo to, to ja ponoszę karę xD To wszystko o czym piszesz nosi nazwę: socjalizm. Polecam
finansowanie przekretow osmiornicy pisowskie


@qusqui21: jedyny sposób na zakończenie rządów PiS u, jest zdobycie głosów ich wyborców, żeby odsunąć ich od władzy. I to raczej szybko, bo za parę lat wolne wybory w Polsce będą jedynie wspomnieniem.

Jedyny sposób żeby to zrobić to wyciągnąć rękę do elektoratu PiSu, żeby zdobyć ich poparcie. A nie wyzywanie ich od patoli. To są dużej mierze po prostu biedni ludzie. A jak ktoś się zastanawia
2mld na tvpis, miliony na objatka i radio maryja, jacht "do promowania polski", elektrownia w ostrołęce, wybory kopertowe, rodzinka na swoim w spolkach skarbu panstwa, rolnicy na krusie, policja wojsko gornicy emerytura spoza zusu i wczesniejsza. Ale nie #!$%@? dojebmy podatki burzuja co maja 1000 euro + na lape.


@qusqui21: NFZ jest finansowany niemal wyłącznie że składki, lepiej zarabiający i przedsiębiorcy praktycznie płacą jej tyle co osoby na UOP na minimalnej
@dariusz44:

Dysproporcje zarobków w PL są przeogromne. Lekarze, programiści i tak dalej żyją równie dobrze co klasa średnia na zachodzie.

To jest #!$%@? skandal. I dopóki opozycja tego nie zrozumie, to PiS wygra każde następne wybory.


Pachnie komunizmem chyba

Masz unikatowe umiejętności, na które jest popyt, to zarabiasz więcej. Nikt póki co odgórnie nie decyduje, że w tej dekadzie informatyk zarobi dużo a bibliotekarz mało. Nikt się tu nie uwziął na
@dariusz44: czy ty nie widzisz, że pis nie inwestuje w tych ludzi, aby im pozwolić żyć na poziomie tych bogatszych, tylko dorzuca pieniądze, aby ci ludzie chwilowo żyli na wyższym poziomie? Znacząca różnica. I ta niewykształcona masa z tego się cieszy i od lat są uczeni, że im się należy i wciska im się, że klasa średnia i bogata, gardzi nimi, bo w końcu ci biedni będą mogli żyć na wysokim
Pachnie komunizmem chyba


@danieldan: zgadzam się, pachnie komunizmem. I teraz masz wyjście. Albo się zdecydujesz oddać 20% swoich dochodów i dać je biedniejszym, żeby zdobyć ich głosy.
Albo PiS będzie miał ich poparcie, i ci wprowadzi komunizm, i zabierze ci wszystko. Na raty.

Pierwsza rata właśnie została ogłoszona. Radzę zacząć wyciągać wnioski.

I ja nie mówię że PiS chce pomóc biednym. PiS chce się utrzymać przy władzy kupując poparcie biednych.
Czas