Wpis z mikrobloga

Mam w planach zakup nowego roweru i nie jestem pewien czy lepiej kupić już złożony czy może spróbować sił i samemu coś złożyć. Od paru dni próbuje coś złożyć sensownego to co chwilę zauważam, że czegoś nie dodałem (np jakiegoś zacisku pod siodełko). Obawiam się, że gdzieś jakieś elementy będą niedopasowane do siebie. Najgorsza chyba u mnie jest próba wyliczenia długości szprych w kołach bo nigdzie nie widzę tylu danych ile wymagają kalkulatory, żeby wyliczyć odpowiednią długość (,)

Na pewno zaletą złożenia samemu byłby fakt, że teoretycznie powinno być wszystko dopasowane pode mnie. Wada to, że mogę dobrać jakiś zły przedni amortyzator i w ogóle nie będzie jeździł ()

Kupno już gotowego wydaje się pewniejsze pod tym względem, że nie będę musiał się denerwować czy wszystko ze sobą współgra.

Ehhh... Macie jakieś rady ?
#rower
  • 9
@artur200222 początkowo myślałem, że będzie taniej i już aktualnie widzę, że cena raczej nie będzie niższa co najwyżej podobna. Miałem nadzieję, że będzie też lżejszy od kupionego w sklepie.

@kuraku tak, bo szukam co jest dostępne i pośród tych które są dostępne staram się wybrać ten który najbardziej przypadnie mi do gustu. Dla przykładu wydaje mi się, że wybierając hamulce tarczowe wziąłbym mechaniczne, a nie hydrauliczne żeby nie musieć ich później odpowietrzać.
@artur200222 @diarrhoea dzięki wielkie za pomoc, zostałem przekonany, że lepiej zrobię jak kupię jakiś gotowy.
Może macie jakieś godne polecenia rowery:
- trekkingowy na 1.8m
- amortyzowany przód
- w miarę możliwości lekki
- hamulec tarczowy (najlepiej mechaniczny)
- do 3k PLN ?

Ewentualne rady gdzie kupić też chętnie przygarnę
Dla przykładu wydaje mi się, że wybierając hamulce tarczowe wziąłbym mechaniczne, a nie hydrauliczne żeby nie musieć ich później odpowietrzać.


@darsky: moje hamulce shimano kupione za 200zł trzeci rok nie wymagają żadnej ingerencji, po prostu działają, zresztą odpowietrzenie ich to wkręcenie lejka od góry, zalanie płynu i ponaciskanie klamką, ot, cała filozofia...
Może macie jakieś godne polecenia rowery:


@darsky: tak, te które możesz dotknąć. Kupowanie wysyłkowe to loteria, źle się wstrzelisz i pojeździsz na zakupie w 2022 najwcześniej.