Wpis z mikrobloga

Jak uczyliście się/uczycie #programowanie?
Pamiętam jak zaczynałem (ok. 15 lat temu) to głownie jakieś tutoriale itp. Póżniej kupiłem 2 książki do #csharp, przyczytałem i #!$%@? umiałem, nie wiedziałem jak skorzystać z tej wiedzy.
Przełom nastąpił jak potrzebowałem bota do gry przeglądarkowej i nie mogłem nigdzie znaleźć. Zacząłem go tworzyć tak z dupy, co chwile doczytywałem o potrzebnych mi bibliotekach, mechanizmach i nagle się okazało że wszystko do głowy wchodzi bez problemu.
Do tej pory nie umiem uczyć się z kursów i książek. Jak chcę się nauczyć jakiejś nowej technologii, to wymyślam sobie jakiś projekt i w trakcie robienia doczytuje o tym co mi potrzebne
  • 88
@ChamskoCytuje: Podobnie. Aczkolwiek zauważam też minusy takiego doczytywania w trakcie.

Przynajmniej u mnie mam tak że to fajnie uczy konkretnych elementów. Natrafiasz na jakiś problem do rozwiązania czytasz o nim. Niby fajnie problem rozwiązany. Ale jednak program często to jest większy ogół. I potem często okazuje się że można było zrobić to dużo lepiej.
Nie jest to problem jeżeli takie olśnienie przychodzi kiedy kończymy dany projekt. Bo wtedy można od razu
@ChamskoCytuje: No tak naprawdę to jest podstawa żeby taka metoda była wydajna. Ale nadal często po sprawdzeniu kodu jeszcze raz. Okazuje się po dłuższym czasie że po prostu na coś człowiek wtedy nie wpadł, nie dowiedział się znalazł jeden artykuł w necie za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale z drugiej strony inne metody też będą trochę na to podatne. Książka czy jakiś płatny kurs też przedstawi
@ChamskoCytuje:
1. najpierw trzeba na sucho: tak wyglada for, tak sie deklaruje zmienne tak sa ify
2. tworzenie prostych rzeczy samodzielnie z internetem
3 a) bardziej zawansowana książka które pokazuje wszystko co jest, nie trzeba łyknąć całej na raz
3 b) robienie jakiegoś całego systemu MVP. Strona internetowa, czat online, układacz planów lekcji itp
3 c) podglądanie innych programistów, skróty klawiszowe, podejścia do architektury, środowisko itp

3 robimy jednocześnie wszystko po
@ChamskoCytuje: ja sie uczylem pythona to albo przez robienie stronki w django ktora mi sie fizycznie do czegos przydala albo przez pisanie smart domu - co finalnie się spięło razem. namacalne rzeczy najbardziej motywują do działania więc jak miałem stronę która działała a przy okazji były na niej guziki do obsługi światła w domu to już w ogóle.
@ChamskoCytuje: Thinking in C++ i programowanie gier to co z załącznika. Ta ostatnia miała wytłumaczone podstawy C/C++, dziedziczenia, polimorfizmy i tym podobne abstrakcyjne rzeczy ( wtedy to była dla mnie abstrakcja ). Był też dział poświęcony Win32. Kodowanie appek Windowsowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)-. Niestety utknąłem na dziale DirectX, bo tam była już masakra. Potem studia,Java i zaliczenia. Swoich projektów nie
CuckCuckKlan - @ChamskoCytuje: Thinking in C++ i programowanie gier to co z załącznik...

źródło: comment_1622066318icJIgS7HW3PXXO0c54Vlsw.jpg

Pobierz