Wpis z mikrobloga

Jak uczyliście się/uczycie #programowanie?
Pamiętam jak zaczynałem (ok. 15 lat temu) to głownie jakieś tutoriale itp. Póżniej kupiłem 2 książki do #csharp, przyczytałem i #!$%@? umiałem, nie wiedziałem jak skorzystać z tej wiedzy.
Przełom nastąpił jak potrzebowałem bota do gry przeglądarkowej i nie mogłem nigdzie znaleźć. Zacząłem go tworzyć tak z dupy, co chwile doczytywałem o potrzebnych mi bibliotekach, mechanizmach i nagle się okazało że wszystko do głowy wchodzi bez problemu.
Do tej pory nie umiem uczyć się z kursów i książek. Jak chcę się nauczyć jakiejś nowej technologii, to wymyślam sobie jakiś projekt i w trakcie robienia doczytuje o tym co mi potrzebne
  • 88
@CorpseBide: Popularne jest Django albo pójście w Frontend Web Dev (Javascript) . Django to zbyt trudny do pojęcia przeze mnie framework a Javascript to język dla małp bez studiów - najpopularniejszy na Bootcampach - więc nie będę zniżał się do tego poziomu. Już od JSa lepszy jest magazyn albo kasa fiskalna w sklepie.


Powodzenia w pracy z takim podejściem, jakiś konkretnych argument czy na studiach koledzy tak mówili :P?
@damianex19: to nie szukaj na pierwsza robote stanowiska programisty. Nikt nie chce juniorow nie dlatego że #!$%@? programują, ale dlatego że słabo odnajdują się w teamie i projekcie. pracodawcom zalezy na kimś kogo można wrzucić do jakiegokolwiek projektu i on szybko się w nim odnajdzie. Warto znać troche lepiej CI/CD, bardziej zaawansowanego SQL i przede wszystkim umiec pracowac zespolowo