Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś ma taką kopule i byłby w stanie coś o niej powiedzieć? Mam basen na działce na której jest dużo drzew, sporo syfu leci do basenu poza tym ekspozycja na słońce nie jest najlepsza przez co trudno utrzymać w basenie jakąś sensowną temperaturę. Moje pytania:

1. Czy dobrze chroni to przed syfem z drzew?
2. Czy pomaga w ogrzaniu wody w basenie? (domyślam się że działa nieco jak szklarnia)
3. Czy pomaga w utrzymaniu ciepła wody?

#basen #ogrodnictwo
enzojabol - Mirki, czy ktoś ma taką kopule i byłby w stanie coś o niej powiedzieć? Ma...

źródło: comment_16221174683xfTIgdGrQYgRLlqT82sUM.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@enzojabol: Kupiłam coś takiego w zeszłym roku. Potwierdzam, syfu dużo mniej, woda szybciej się nagrzewa i lepiej zatrzymuje temperaturę. Niestety pod koniec sezonu mocny wiatr w czasie burzy rozerwał mi to cacko. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rudzioszek: Też na amazonie wiele osób narzeka, że to się łatwo rozrywa... a trzymałeś to na otwartym terenie? Bo u mnie to jest w zasadzie las i wiatr problemu nie stanowi. A wiesz o ile to podnosi temp. wody? 1-2 stopnie czy może trochę więcej?
  • Odpowiedz
@enzojabol: Ja kupiłam to w Leroyu chyba. Można moje podwórko nazwać otwartym terenem, mam kilka drzew, ale gdzieś tak +15 metrów od basenu, obok basenu stoi też altana, wiec z jednej strony zasłaniała ten namiot. Wydaje mi się, że długa dyspozycja na słońce powoduje, że materiał staje się kruchy i podatny. Ciężko mi tak w stopniach oszacować, ale chłodniejsze dni, czy noce nie powodowały w ogóle spadku temperatury wody. Przy napełnieniu
  • Odpowiedz