Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej Mirki, proszę o radę.

W teścia wjechał tir - zlikwidował Citroena C5.
Z OC sprawcy (firma Warta) wziął auto zastępcze, które użytkował przez 35 dni (on nic nie płacił).
Polandcars.com wyceniło wypożyczenie auta na 10 848 złotych i wystawiło fakturę Warcie.
Warta zapłaciła tylko część. Pozostało do zapłaty 7608 złotych.
Teraz dostał od ich pełnomocnika jakieś pismo o zapłatę zaległej kwoty, bądź też uzupełnienie dokumentów (różnych oświadczeń, tabeli szkody, co ich nie powinno moim zdaniem obchodzić). Taki typowy straszak.
Ktoś się spotkał z taką praktyka?
#prawo #oc
  • 13
@hubert-czuchra:

Nie na temat, ale u mnie wynajem na tyle dni to auto sportowe/premium wynajmuję za 11k, a nie coś odpowiednik Citroena C5. Dla mnie wynajem na 35 dni powinien się zamknąć w MAX 4k brutto w tej samej klasie.

Generalnie my wynajmujemy z OC sprawcy na zasadzie, że jeśli ktoś szuka auta to może wynająć, zapłacić za wynajem, dostaje FV, którą potem przedstawia ubezpieczalni, a oni zwracają kasę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kokus: c5 to segment d, jak teściu wziął na wynajem np. #!$%@? passata b8 to mogło to wyjść drogo
@hubert-czuchra: warta gówno warta, teściu niech się swojego agenta ubezpieczeniowego spyta ale wydaje mi się że skończy się na olaniu pisma ciepłym strumieniem parującego moczu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kokus: kk dzięki wielkie! Super mi informacje sprzedajecie. Najlepiej teraz by było skontaktować się z kim, aby rozwiązać sprawę? Masz może pomysł? Ze swoim agentem ubezpieczeniowym (PZU ale chyba oni do sprawy nic nie mają), z Wartą czy do tych ludzi dzwonić od pisma? Nie chcę żeby teściu po sądach latał. A może jakieś pseudo pismo im wysłać?