Wpis z mikrobloga

@zaczarowany_olowek: nie jestem pewien, bo robiłem tylko kilka razy, ale chyba nie powinny być szczelnie zamknięte a jedynie dociśnięte żeby były zanurzone. Może ci rozsadzić słoik chociaż pewnie gazy uniosą wieko i będzie ok.
@LM317K: ja swoje już wysiałem ale jest tak zimno że tylko ziemniaki wzeszły. Póki co czekam na szparagową a na przyszły rok spróbuję postawić szklarnię (foliak). Tylko nie ma za bardzo czasu na taką zabawę i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@europa: ja wysialem koło 15 maja, były pod podwójną agrowloknina i ładnie już rosną ale tak szczerze to słabo podchodziły, z 30% nasion :(
Za to fasolka szparagowa ładnie wzeszła, dzisiaj pryskalem miedzianem
@LM317K: ja miałem taki plan żeby wysiać do doniczki na oknie ale w tym roku jestem tam tylko w weekendy i nie było czasu tego ogarnąć. W sumie mam nawadnianie kropelkowe mogę postawić od południowej strony na parapecie. Jest sens tak robić czy lepiej od razu wysiać do gruntu i folią przykryć? Akurat u mnie jest taka lipa że ziemia żyzna ale mega zachwaszczona, zwłaszcza komosą. I przez to dziadostwo jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@europa: W tym roku siałem 10 dyni i 6 cukini do doniczek, bardzo ładnie rosły już posadziłem do gruntu. W przyszłym roku też zrobię rozsadę z ogórków. Ważne aby dynnie/ogórki siać od razu do pojedynczych doniczek bo są bardzo wrażliwe na uszkodzenia bryły korzeniowej. No i plus bo plon będzie wcześniej
@LM317K: ok dzięki. Z delikatną bryłą korzeniową już przerabiałem w zeszłym roku ze słonecznikami. Nie da się ich pikować ale można wykopać całą bryłkę ziemi i da się ładnie rozsadzić żeby nie chorowały i szybko rosły.