Wpis z mikrobloga

@Tippler: podręczniki językowe to było raczysko, nauka języka w szkole też porażka, uczą perfekcyjnego języka którym na codzień praktycznie nikt się nie posługuje, nie uczą zwrotów potocznych, slangu czy nie puszczają też materiałów w innych „gwarach” co by się osłuchać, jedynie co to klepany jest perfekcyjny język którym posługujesz się w przypadku spotkania z głową państwa ( )

Cos jak nauka jazdy, uczysz się jak zdać
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: wymagaj od debila nauczyciela slangu... mieszkam w DE i uczyłem się 3 lata biznesowego niemieckiego, tylko po to żeby przyjechać na miejsce, trafić do firmy i nie rozumieć co #!$%@?ą (tak, #!$%@?ą) po swojemu. Po półtora roku ogarnąłem, ale nauka slangu w szkole... to nie jest dobry pomysł.

Niech uczą gramatyki i składni zdań, bez tego ani rusz.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Nauka slangu w szkole xD Zajebisty pomysł na to, żeby co kilka lat musieć wyrzucać wszystko do kosza, bo slang się zmienił. Chyba, że chciałbyś zagadywać do Niemców wyrażeniami z czasów ich rodziców. To wtedy klawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoła jest od tego, żeby dać ci podstawowe narzędzia komunikacji językowej, czyli takie rzeczy jak odmiana czasowników, rekcja, przypadki, szyk zdania. I to jest potrzebne zarówno
  • Odpowiedz
  • 4
@Tippler i nauczycielka częściej na zwolnieniu niż anglistka ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak z angielskim byłem słuchany przez TV i gry i jakoś wchodził, tak niemiecki był przez większość traktowany jako zapychacz godzin.
  • Odpowiedz
A te tego są cholernie drogie


@Worm91: Dokladnie. Potrafiły być z 2/3 razy droższe od innych podręczników a potrzebowałeś oczywiście zeszytu ćwiczeń i podręcznika. Jeden wielki scam
  • Odpowiedz
@mixererek: Na studiach prowadząca na angielskim też próbowała wymagać podręcznika i miała wielki ból dupy jak przynieśliśmy kserówki, zgroziła nawet że oceny obniży czy nie uzna przedmiotu, ale absolutnie wszyscy z grupy zlali ją ciepłym moczem. Po czym w następnym semestrze załapałem sie na angielski z native spikerem. O żadnym podręczniku nie było mowy, materiały z internetu, prowadzenie zajeć na zupełnie innym poziomie.
  • Odpowiedz
Wykopki: @Megawonsz_dziewienc:

w szkole uczą perfekcyjnego języka to spytałam z głowami państwa


Rzeczywistość:

ja lubię jabłko

ty lubisz jabłko

jabłko jest czerwone


Prawda jest taka że 3 latki używają bardziej zaawansowanego języka, a wy jesteście za leniwy by nauczyć się kilku prostych regulek
  • Odpowiedz