Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym kupić do auta pendrive 64 GB. Pytanie brzmi - czy czas dostępu, kiedy taki pendrive się wczyta zależy od jego pojemności (liczby plików), czy parametrów?

Rozważam alternatywnie zakup 2 x 32 GB, bo jeśli muzyka miałaby mi się wczytać po 2 minutach od uruchomienia samochodu, to trochę bez sensu.

#komputery #pendrive #informatyka
  • 7
@Felonious_Gru: co ciekawe, obsługuje wyłącznie USB2.0 - potwierdzone "naukowo". Żaden z pendrive USB3.0, jakie miałem pod ręką nie został zaakceptowany niezależnie od pojemności (nawet mimo celowego formatu do FAT32).

USB2.0 łyka bez zająknięcia. Zaakceptował także kartę pamięci Samsung Pro 64 GB w czytniku USB2.0, więc wnioskuję, że 64 GB powinno być przez niego akceptowalne. Tyle, że USB2.0 i nic powyżej. Napełnię raz i zostanie na długo, więc nie martwię się o
@Hotelarz: temperatura raczej nie powinna być nadmierna, jak da się trzymać w palcach to nie jest za wysoka na 100%.

Jeśli masz wyszukiwanie po zagnieżdżonych folderach to będzie spoko, ale jeśli tylko nazwy folderów to powodzenia w szukaniu jednego z kilkuset albumów
@Felonious_Gru: aż tak źle nie ma, ostatnio bardziej segreguję po rocznikach, a pamięć mam dobrą. Nie ma co ukrywać, że 64 GB byłoby poręczniejsze ;) dokładnie z tego powodu, który opisałeś :D

Zakładam, że radio w samochodzie nie potrzebuje jakichś niesamowitych transferów na takim pendrive, tylko sobie elegancko odczyta ile musi bez wykręcania licznika do limitu, żeby z jakiegoś powodu nagle wczytywać wszystko?