Wpis z mikrobloga

Takie pytanie (morze gupie, morze mondre, nie wiem) do ekipy z #rowerowywroclaw

Miałem nieco przymusową przerwę od roweru i rozglądam się za trasą, która pomoże mi wrócić do formy. Do tej pory praktykowałem raczej weekendowe dłuższe wypady, głównie ze względu na to, że po pracy mi się nie chciało XD

Stąd też wpadłem na pomysł, żeby spróbować pojeździć przed pracą i szukam trasy 30-40 km na północy / północnym wschodzie Wrocławia, na której mógłbym potrenować codziennie koło 6-6:30. Głównym warunkiem jest to, żeby przesadnie nie denerwować samochodziarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Preferowałbym raczej asfalty, choć odcinki szutrowe też wchodzą w grę.

Tak na pierwszą iterację wymyśliłem coś takiego, jak na screenie poniżej. Chciałbym się zapytać, czy ktoś ma doświadczenie z jazdą w tych kierunkach w godzinach, o których pisałem wyżej. Z przyjemnością przyjmę też pomysły na inne trasy/kierunki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodam dla zasięgów #rower i #wroclaw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz user48736353001 - Takie pytanie (morze gupie, morze mondre, nie wiem) do ekipy z #row...
źródło: comment_1623085398Q4q8G1683mGIKPltpu1om8.jpg
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@user48736353001: spoko trasa, moje tereny :) ale w okolicach Tokar jest mocno słaby asfalt (choć część ostatnio wymienili). Z Krzyżanowic lepiej chyba jechać prosto do Wrocławia - nie ma tam jakiegoś wielkiego ruchu a przynajmniej ominiesz kilka sygnalizacji gdzie się stoi chyba pół h :)
@user48736353001: możesz też w Siedlcu skręcić na Wysoki Kościół i wyjechać na drodze rowerowej do Trzebnicy. Niby z kostki, ale można i szosą jechać, a przynajmniej spokój od samochodów. Jak mało to możesz odbić na Malin w Ligocie i masz dodatkowe ~2km
@user48736353001: Update: Po przejechaniu grobli można pojechać dalej na Uraz i do Brzegu Dolnego sympatycznym asfaltem, łącznie ponad 40km spokojnej trasy. Po południowej stronie Odry też zdaje się jest przejezdny wał, ale późno się robiło i poleciałem wiochami przez Prężyce. Dopiero za Wilkszynem zaczął się ciut większy ruch, choć głównie od strony Wrocławia, pewnie druga zmiana zjeżdżała na nocleg :) Super trasa, choć na samej grobli #wmordewind dał mi trochę w