Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się między #triban rc120 a triban rc500. Dostępność wiem, że zerowa, plan na zakup jest raczej długoterminowy. Różnica między nimi to 900 zł (2300 vs 3200). Jest sens dopłacać do rc500? Z tego co rozumiem główne różnice w osprzęcie to hamulce oraz przerzutki na korzyść rc500 (microshift & tourney vs shimano sora).

Będzie to moja pierwsza szosa, planuję jeździć weekendowo czysto rekreacyjnie, trasy 50-150 km. Zastanawiam się czy dla takiego laika jak ja jest sens dopłacać do rc500. Chciałbym, żeby rowerek posłużył parę lat, więc chcę dokonać rozsądnego wyboru.

#wykoptribanclub #triban #rc500 #rc120 #rower
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piesnababy: dętka. Poprawa nawet na średnim asfalcie, polskie drogi są jakie są, a sam rower bardzo uniwersalny. Śmiałem po lesie, śmiałem po ubitych kamieniach i głównie po mieście. Różnica jest ogromna czujesz ten luz że jak coś to opinia nie zrobi 8. Dobrze się sprawdza w mieście strata na szosie to jakieś 2 na godzinę przy tych samych watach czy to dużo to sam oceń. Jak masz mogę to i tak
@piesnababy: w zeszłym sezonie kupiłem tribana rc120, w tym już jeżdzę na rc500. jeśli nie zaboli cię to finansowo to dopłać od razu bo uważam że warto. jeśli byłby z tym problem - weź rc120 bo da ci naprawdę mnóstwo frajdy, a ewentualną nadwyżkę pieniędzy będziesz mógł przeznaczyć na jakieś wyposażenie ;)
@staskowsky a co zdecydowało, że zmieniłeś?

Ja właśnie byłem w decathlonie i anulowałem swoje zamówienie na rc120. Przy rc500 wygląda jak zabawka dla dzieci kontra demon prędkości, pożeracz asfaltu, niszczyciel kilometrów ( ͡º ͜ʖ͡º) Serio, rc500 czarny węgiel ma żywo to coś przepięknego, będę polował na #!$%@? do skutku ( ͡º ͜ʖ͡º)
@piesnababy: gratulacje ;) co zadecydowało? w sumie wiele czynników. najważniejsze było dla mnie chyba działanie napędu. pamiętam że w zeszłym roku miałem ten sam dylemat co ty i właściwie identyczną sytuację - rc120 był dostępny, a rc500 nie. kupiłem więc bez zastanowienia słabszy model i szybko skończyło się to tak. miałem dużo szczęścia i nic złego się nie stało, przerzutkę wymienili na gwarancji ale jednak różnica pracy w porównaniu do