Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki!

Bardzo chciałbym stać się szczęśliwym posiadaczem zestawu Philips Hue (taśma LED + Play HDMI Sync Box + mostek). Na drodze jednak mojego szczęścia stanęło wykorzystanie telewizora…korzystam z telewizora w taki sposób , że nie byłbym w stanie wykorzystać zestawu Philips Hue tzn za pomocą wbudowanych w telewizor aplikacji i sprzętów). Potrzebuje wiec by sygnały video pochodziły z zewnątrz. Jestem w stanie ponieść dodatkowe koszty, ale tylko w pewniaczki, które temu podołają. Tu byłbym bardzo wdzięczny o jakieś porady, polecenia sprzętu. Opiszę pokrótce co już mam ze sprzętów i w jaki sposób konsumuje treści na telewizorze i co to są za treści:

TV: Samsung KS7500 (2016 r.)
Soundbar: Sony HT-XF9000
Konsola: PS4 Pro
Dysk zewnętrzny: Toshiba Canvio Basics (5400rpm) 2TB USB 3.0
Laptop: i5-4210H + GTX860M (nie wiem czemu, ale nie radzi sobie z treściami 4K).

Głównie konsumuje treści 4K UHD HDR z wysokim bitrate. Robię to poprzez podłączenie dysku bezpośrednio do TV poprzez USB , na którym są materiały video w formacie mkv. Również korzystam z aplikacji z laptopa/komórki Samsung Smart View(czyli jak dobrze rozumiem poprzez przesyłanie treści przy pomocy DLNA poprzez kable sieciowe LAN) . Mogę z jednego z tych rozwiązań zrezygnować na rzecz działania zestawu Philips Hue. Obecnie również korzystam z telewizji naziemnej(4K HDR, Dolby Atmos …ogólnie rzecz biorąc obecnie EURO 2020 i tego typu treści w przyszłości) . Fajnie by było dalej móc odbierać ten sygnał i wykorzystywać pełną możliwości tego sygnału, sprzętu no i zestawu Philips Hue, ale nie jest to warunek konieczny. Będę w stanie zaakceptować, by w przypadku treści z telewizji naziemnej nie działał Philips Hue. Głównym celem są wcześniej wspomniane filmy i ich płynne bezproblemowe działanie z Philips Hue. Fajnie by trafiały jakieś propozycje podwójne, rozwiązania gdzie będą dwie alternatywy, czyli jeżeli będę skupiał się głównie na filmach, jak i łączące filmy oraz telewizję naziemną (mogą być nawet rozwiązania z dwoma nowymi skrzyneczkami). Będę wdzięczny za Wasze rady i doświadczenia byczki! Koszty nie grają roli, nie mam jednak zamiaru przepłacać za całość więcej niżeli kupno nowego TV Philipsa z funkcją Ambilight.

#kodi #androidtv #telewizor #telewizory #rtv #elektronika #tv #pytanie #pytaniedoeksperta #uhd #4k #filmy
  • 17
@Miecz12: Nie no TV już mam. Jak i sprzęty które są wymienione wyżej oprócz zestawu Philips Hue oraz tego dodatkowego sprzętu by móc go wykorzystywać przy moim stylu konsumpcji (opisanego wyżej) bez żadnego uszczerbku na jakości i płynności.
@Miedzcu: No to po prostu podłączasz wszystko do tego boxa, boxa pod telewizor i tyle? co tutaj więcej chcesz?
W najgorszym wypadku możesz mieć jakieś opóźnienie jeśli chodzi o gry i to może przeszkadzać, ale poza tym to przecież takie rzeczy ci nagle nie sprawią że sygnał 4k zamieni się w 720p
@Miecz12: każdy box da radę z treści 4K UHD HDR z z wysokim bitrate z dysku który posiadam? są boxy które dają radę z Dolby Atmos? są boxy które dają rade z cyfrową telewizją cyfrową (również w 4K UHD HDR) - chodź to już nie jest konieczne a jedynie miły dodatek? pytam gdyż wydawało mi się wybór dobrego boxa który temu podoła jest dużo trudniejszy. Jeżeli się mylę to wybaczcie za
@Miedzcu: przecież powiedziałeś że dysk odtwarzasz bezpośrednio z tv, czyli chcesz po prostu jakąś przystawkę "smart tv" która zastąpi bezpośrednie używanie funkcji smart telewizora i anteny?
@Miecz12: wszystko jest opisane w pierwszym poście. Chcę zrobić tak by zestawu Philips Hue zadziałał a nie zadziała przy korzystaniu z wewnętrznego tunera tv i dysku podłączanego bezpośrednio do TV bo ten box nie wyciąga sygnał video (ani aplikacji ani sprzętu) z TV (z tego co wiem) i zwraca go do TV tak by wykorzystać pozyskane informacje by ledy zagrały w zgodzie z wyświetlanym obrazem. Z tego co wiem potrzebne jest
@Miedzcu: no to wystarczyło napisać - żeby ktoś ci polecił jakiś tv box z obsługą 4k itp, podobno ten box od c+ na androidzie jest dobry i ma wbudowany tuner dvbt, albo jakiś tuner na e2, z tunerem dvbt też się nada, jeśli chcesz tylko odtwarzać treści z dysku + dvbt

I nie, w pierwszym poście napisałeś opowiadanie bez żadnego konkretu :x
@Miecz12: najgorsze w pytaniach jest to że jak się nie ma wiedzy to nie wie się o co pytać - dlatego podałem jak najwięcej informacji (są konkrety!) - może to rozmydliło zadane pytanie. Nie chciałem też w żaden sposób niczego sugerować bo jest otwarty na każde rozwiązanie. Wybacz!
@Miedzcu: Ok, czyli jak chcesz mieć wszystkie funkcje i cena nie gra roli, to najlepsze rozwiązanie by było najnowszy chromecast z google tv, masz wszystkie funkcjonalności smart tv, streamowanie z telefonu, netflixy w 4k, amazony hbo, disneye, wszystko, do tego jakiś tuner na enigma2, np jakiś vu+ albo zgemma, za wszystko pewnie wyjdzie z 1000zł, zależnie jaki tuner kupisz, ale będziesz miał pewność długiego i dobrego supportu na chromecascie, a jeśli
PYTANIA NIE BYŁO WIDZĘ ŻE CHROMECAST MA PORT Ethernet!!!

@Miecz12: chromecast ? <3 to by było cudowne rozwiązanie. Obawiam się jedynie czy takie małe urządzenie faktycznie sobie radzi z odtwarzaniem (z castu) materiałów 4K UHD HDR z z wysokim bitrate i to jedynie przez WiFi? Wiem że w przyadpku niektórych materiałów castowanych przez Samsung Smart View po przez podwójne WiFi (telefon<=>router<=>TV) musiałem jednak się przesiąść na dysk lub castowanie z laptopa
@Miedzcu: https://www.youtube.com/watch?v=7sb9-NOxZlg to jeśli chodzi o chromecast, jeśli masz wifi 5ghz to nie powinno być problemów, nie siedzę też w temacie chromecasta więc pewien nie jestem, ale może jest możliwość poza zasilaniem, po usb też podłączyć jakiś aktywny hub usb to ethernet, ale to musisz się sam dowiedzieć.

Natomiast co do tunera na e2, to mogę jedynie polecić zgemmy bo sam mam i używam, co prawda ostatnio mocno podrożały, no ale
nie chciałbym wchodzić w technikalia ale w przypadku castowania jest castowany gotowy obraz czy też multimedia jest odważane na bezpośrednio na chromecascie (przesyłany jest plik multimedialny) ? Pytam gdyż mój laptop sobie poradzi z 4k UHD HDR. Dwa wydaje mi się castowanie obrazu a nie surowego pliku znacznie obniża jakość. Jakby co wciąż jestem otwarty na jakieś propozycje gdzie podłączam dysk albo robię DLNA ale do jakiegoś boxa (wybaczcie nie wiem o
@Miedzcu: no napisałem ci przecież, że dysk podłączasz do dekodera z e2 i tam odtwarzasz to co masz i możesz też nagrywać jak chcesz coś, pod chromecasta też powinno działać jak podłączysz dysk do huba
@Miecz12: Rozumiem e2 czyli enigma2 jest tym co poszukuje (musisz mi wybaczyć ale przez to że daleko jestem z wiedzą o boxach nie do końca łapie czy czasem mówisz o systemie, technologii, medalu czy marce bo jakby nazwy nic mi nie mówią - to jest moja winna nie Twoja!). Wiem że nie opowiadasz za wszystkie modele jedynie możesz się wyrazić o tym co masz ale jaka jest pułapka kupując rozwiązania COMBO
@Miedzcu: Combo to masz wszystko, kablówkę, naziemną i satelitę, do wyboru do koloru, fakt, brak usb3.0 jest słaby, ale żeby dla jednego filmu osiągnąć max transfer na usb2.0, gdzie np tvp4k nadaje w 2.4MB/s (mniej więcej) a filmy na blu ray chyba poniżej 10MB/s są, a specyfikacja usb2.0 jest chyba do 50MB/s, więc zapasu jeszcze jest sporo, także raczej nic nie ryzykujesz, tutaj to już tylko kwestia popularności danego dekodera, bo