Wpis z mikrobloga

Witam droniarzy.

Jakiś czas temu zbudowałem tinywhoopa, jego podzespoły to
AIO board : CrazyBee F4 v3 (10A)
Silniki: 10000KV happymodel 1102
Frame: Mobula 7HD v3
Problem z dronem jest taki, że przy ostrych zakrętach lub szybkich beczkach/rollach po zwolnieniu throttle do najniższej wartości, po wykonaniu w/w obrotu dodam gazu to dron traci stabilność ( nie wiem jak to dokładnie opisać).

Próbowałem wszystkiego.. Konfigurowałem PIDy (Nie jest to problem pidów, bo oscylacje przy źle skonfigurowanych PID'ach wyglądają zupelnie inaczej), zwiększałem minimum iddle throttle z 5,5 (domyślna wartość) do nawet 80, dodałem RPM filtering, dynamic idle, wyłączyłem/właczyłem air mode i anty gravity.
Nic z tych rzeczy nie pomogło i problem jak występował tak nadal występuje.

Dodaję wideo dla lepszego zobrazowania tego co się dzieje...
#fpv #drony #dron #drone #betaflight
zwege - Witam droniarzy.

Jakiś czas temu zbudowałem tinywhoopa, jego podzespoły to...
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zwege: ja miałem po coś podobnego gdy mocowanie Baterii było luźne i po takim fikołku po prostu bateria waliła w ramę powodując złupienie akcelerometru i żyroskopu
@TheOranguTANK: rzeczywiście, podłącze tym razem lipo i sprawdzę czy problem nadal występuje (σ ͜ʖσ)
Silnik sie nie przegrzewa, cli dump dokładnie z mobuli 7HD v2 wzięty. A co do blackboxa to hmm.. niestety chyba nie da rady tego na tej płytce ogarnąć bez zewnętrznego storage'u :((
@zwege:

cli dump dokładnie z mobuli 7HD v2 wzięty.


Rozumiem, że z tej samej wersji softu? Pomiędzy niektórymi wersjami były zmieniane algorytmy PID i współczynniki były przeskalowane.
Niestety nie pomogę :< ja do swojego malucha zawsze mam zapasowy FC, bo wiem, że te cholerstwa się strasznie psują.
Od zawsze tak było?
@Varien już niestety nie dam znać ... Dron zginął mi w gąszczu 1.5m trawy. Stracił zasięg nagle, bateria się odczepiła i nie mogłem zlokalizować buzzerem... Dodatkowo ten ostatni lot nie nagrywałem na DVR. Miał piękny pogrzeb [*]
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zwege: No to szukaj! Mi się udało znaleźć małą kamerkę na potężnym polu a zupełnie nie wiedziałem gdzue może być :D
No dobra, przeszukałem jeszcze raz teren nawet z nawiązką, powoli i dokładnie... Niestety, nic nie znalazłem ()
Prawdopodobnie już ktoś go znalazł
@zwege: spoczywaj w pokoju (,)
Jak ty go nie mogłeś znaleźć, a wiedziałeś gdzie szukać, to wątpie, że ktoś chodził po 1.5m trawie i go przypadkiem znalazł - przez tydzień ma jeszcze nie padać, to codzienny spacerek żeby go odszukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A co do Twojego problemu to u mnie w meteorze65 po 1.5 miesiąca też się pojawił taki problem, że
@zwege: protip: nie szukaj tylko tam gdzie wydaje Ci się, że spadł. Ja kiedyś szukałem wraz ze znajomymi 2h w miejscu gdzie powinien spać. Okazało się, że leżał sporo dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)