Wpis z mikrobloga

@YEPs: nie myje się. Myjąc roznosisz bakterie po umywalce - które później możesz przenieść na umyte naczynia. Bakterie giną w temperaturze nie wodzie
  • Odpowiedz
@korin_
@Anjay
@farmaceut
@kierowcaautobusuofficial

A co jeśli np. można umyć potem zlew co i tak robię przy myciu sprzętów po gotowaniu? Taki trochę dziwny ten argument z roznoszeniem bakterii i cross-contamination. Jak dotykasz niemytego mięsa to tez przenosisz bakterie na dłoniach, chyba, że robicie to w gumowych rękawiczkach? Ja myję mięso nie dlatego że chce się pozbyć bakterii, bo przecież nie myje go mydłem, tylko dlatego, że nie wiem co wcześniej przeszło,
  • Odpowiedz
Tak jak pan @korin_ i koledzy mówią - na takim np. mięsie kurczaka są bakterie kałowe np. ten słynny campylobacter, myjąc rozpryskujesz to po całej kuchni
  • Odpowiedz
  • 128
@YEPs ciekawe wyniki. Zdecydowana większość myje, a jedyne rozsądne argumenty zostały podane przez tych co nie myją. Tyle rzeczy robimy bezrefleksyjnie...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@YEPs: @YEPs: ja myję, bo nie wiem z czym mięso miało kontakt. Ale potem przelewam zlew wrzątkiem, albo pryskam środkiem z chlorem
  • Odpowiedz
@YEPs: Ja myje, bo takie mięso mnie obrzydza xd znam smaczki takie, jak mięso pryskane płynem do szyb by ładnie wyglądało wiec No xD
  • Odpowiedz
@YEPs: jak mam wrażenie, że jest brudna to myję, raz znalazłam włos , więc bez mycia się nie obeszło. Staram się myć, nie pryskając wszędzie wodą, a potem osuszam ręcznikiem papierowym.
  • Odpowiedz