Wpis z mikrobloga

Dzwonię dzisiaj do chłopa od kruszyw z polecenia, nie odebrał, oddzwonił za niecałe 10 minut:
(JA): Dzień dobry
(ON): No?
(J): Potrzebuje około 6-7m3 kruszywa, wozi Pan takie ilości?
O: to będzie z 13-15 ton
J: czyli tak? Jaki jest termin realizacji?
O: jak pan zamówisz do będzie.
J: ok, jakim samochodem Pan to wozi bo mam dość ciasny podjazd i nie wiem czy Pan wjedzie.
O: panie, konkrety. Jakbym ja miał każdemu opowiadać jakim ja samochodem jeżdżę to na chleb bym nie zarobił.
J: No nie zarobi pan, do widzenia

I się rozlączyłem. Rozmowa trwała 57 sekund. Co tu się odstawiło to ja nie wiem o.O

#ocochodzi #heheszki #coolstory ##!$%@? #truestory #januszebiznesu
KubaJam - Dzwonię dzisiaj do chłopa od kruszyw z polecenia, nie odebrał, oddzwonił za...

źródło: comment_16253180972HnP5mOrVkhab79e3SPhWv.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
@KubaJam: miałam do czynienia ostatnio z takim dzbanem jak szukałam kogoś do prania kanapy. Odtatecznie się obraził tuż przed wykonaniem usługi (nie mógł trafić, pomimo tego, że mu próbowałam pomóc, a adres z prostym dojazdem w centrum dużego miast XD).
Od początku był nieszczęśliwy i zmęczony życiem, nawet się nie próbował silić na odrobinę podstawowej uprzejmości.
Kij mu w oko.
Zamoast niego przyjechał i zarobić przemiły i profesjonalny Pan, z którego
  • Odpowiedz
Teraz tak się porobiło, ze każdy kto ma firmę związana z budowlanką, robotami ziemnymi, drogowymi, komunalnymi itd. Ma tylu klientów, że roboty u niego nadmiar i janusze maja w dupie, bo klient będzie się prosił o usługę. To jest dobry moment na zbudowanie sobie renomy i za kilka lat, albo nawet wczesniej, kiedy zacznie się zmniejszać zapotrzebowanie i zwiększać konkurencja, kiedy janusze będą padać jak muchy, tobie Klienci się ostaną ze względu
  • Odpowiedz
@KubaJam Idziesz z prośbą o wykonanie czegoś na czym się nie znasz, albo czego nie możesz zrobić sam - nie udawaj, że wiesz lepiej od człowieka który ma ci pomóc

@LittleBi: ale on nic nie udaje - wie że ma ciasny podjazd, i chce uzgodnić czy tamten się na pewno zmieści
  • Odpowiedz
  • 1
@pawel89dol: Oczywiście, ze się pozbiera i to jasne, ze miał mnie w dupie. Ale w pierwszym zdaniu zapytałem czy przywiezie mała ilość. To tak zwany czeresniak - czyli biznesmen sezonowy. Teraz od cholery roboty to ma wszystkim w dupie, a zimą będzie płakał do podusi.
  • Odpowiedz
@patrykolos: szambiarstwo to bardzo dochodowy interes ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powstają nowe kraje, upadają stare imperia, a ludzie jak srali, tak sraja (ʘʘ)
Ktoś to musi wywieźć. A że żyjemy w takim kraju, gdzie kanalizacja nie wszędzie występuje, to taki gość zbija często gigantyczne hajsy.

Spytaj czy ma wolne etaty, może zechce powiększyć działalność (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@KubaJam: Siedzę w budowlance i sprawa wyglada tak, ze chodzi o ilość jakbyś chciał 500 ton to inaczej by z tobą rozmawiał. Po prostu oni maja #!$%@? na klientów bo teraz wszystko schodzi. Nie ma drewna, materiałów a wszystko drogie jk #!$%@?. Wczoraj szukałem pół dni kantowek na podlasiu. Dopiero gdzieś kupiłem od chłopa bez faktury.
  • Odpowiedz
  • 0
@RozowaZielonka jak napiszesz jeszcze raz bez obrażania to możemy podjąć dyskusje. Przede wszystkim chodzi mi o to, ze chłop nie potrafił kulturalnej rozmowy prowadzić. Czy odpowiadanie na pytania lub dzień dobry to za duże wymagania?
  • Odpowiedz