Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie o niższej inteligencji o wiele częściej popierają socjalizm, podczas gdy ludzie o wyższym IQ przeważnie kierują się w stronę kapitalizmu? Skąd wziął się stereotyp socjalisty-prostego głupka stojącego na bakier z książkami i nauką.

Zapraszam do dyskusji.

#antykapitalizm #socjalizm #konfederacja #libertarianizm #bekazlewactwa
amantadeusz - Dlaczego ludzie o niższej inteligencji o wiele częściej popierają socja...

źródło: comment_16253219046RiwEhjcj8L8gpPZEGjoLh.jpg

Pobierz
  • 52
@amantadeusz:

Skąd wziął się stereotyp socjalisty-prostego głupka stojącego na bakier z książkami i nauką.

Wydaję mi się, że z tego, że socjalizm popierały zazwyczaj niższe klasy społeczne, a co za tym idzie niedoedukowane masy, które nie stać było na podstawową edukację, aczkolwiek było sporo socjalistów, którzy mogli się poszczycić inteligencją i wiedzą.
@amantadeusz: Sonda z wiadomości z pisowskim elektoratem potwierdza, że > ludzie o niższej inteligencji o wiele częściej popierają socjalizm, podczas gdy ludzie o wyższym IQ przeważnie kierują się w stronę kapitalizmu ?
Może to prawda, ale niczym tego nie popierasz i prosisz o dyskusję xD
@odysjestem:

Caplan and Miller’s finding is that the link between educational background and ‘thinking like an economist’ is weakened when IQ is taken into account because IQ is the more important factor associated with economic beliefs. It’s a complicated picture because IQ and education may be mutually influential. However, if one assumes that education is unable to raise IQ, but that IQ affects time spent in education, then the researchers said
@Moonastro:

- nie znasz definicji kapitalizmu
- nie rozumiesz absolutnych podstaw ekonomii
- w kontrze do faktu, że teraz obecnie praktycznie we wszystkich rozwiniętych krajach na świecie mamy kapitalizm rzucasz nazwiskami ludzi, z których przynajmniej 66.(6)% uważa że jest dokładnie odwrotnie. Czyli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Na moje oko IQ w okolicach 80-85. Poniżej -1 sigmy, niebezpiecznie blisko granicy lekkiego upośledzenia umysłowego. Jesteś samospełniającą się przepowiednią z mojego wpisu.