Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Zjem_Ci_nos:
Automat do kawy: proszę, tu twoje ulubione cappuccino. Pozwoliłem sobie dodać szczyptę kakao, bo wiem, że tak lubisz.
Robot odkurzający: posprzątałem pod twoim biurkiem pod twoją nieobecność, bo wiem, że masz alergię na kurz.
Drukarka: No elo frajerze! Co ty mi tu do drukowania dajesz? Organizacją dobroczynną jestem czy co? Masz tu parę pustych kartek i idź zdychaj w kącie.
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Popsuję mema z żółtym. Żółty jest stosowany jako domieszka do czarnego koloru. Widać to w wielu drukarkach jak jest zatkana czarna dysza to drukuje na żółto.
Po za tym drukarki z wbudowaną głowicą na stałe muszą zawsze mieć tusz by nie uszkodzić głowicy.
Jedynie w przypadku kartridży z głowicą w nowszych drukarkach producent robi to celowo byś kupował tusze wszystkie, bo producent zarabia na tuszu, a nie drukarce. Jak sobie
  • Odpowiedz
I przy stalym zasilaniu płacisz 40zł za tusz na 8k str, a kartridż z tuszem np 120str za 80zł. Sama pusta głowica do Ink Tanka kosztuje około 100zł.
  • Odpowiedz
Nie prawda. Znajdź mi kolorową laserówkę co zrobi 8k str za 40zł i kosztuje kilkaset zł


@Luks_x: pokaż mi taką atramentową przy której nie trzeba kombinować z napełnianiem tuszy. I która nagle się nie zaschnie jak nie będziesz jej używał przez dwa miesiące.

I kolejna sprawa czy naprawdę drukujesz te 8k stron w miesiącu?
  • Odpowiedz
@ksiak: Kto powiedział mc, tusz możesz mieć i 2 lata, nic mu nie będzie? Co do kombinacji i zasychania. Jak ją zostawisz włączoną to sama będzie się budzić, czyścić i usypiać.
Laser to laser, wiadomo, ale nie ma tanich w zakupie i eksploatacji laserówek. Zawsze jest to, albo to.
  • Odpowiedz
Jak ją zostawisz włączoną to sama będzie się budzić, czyścić i usypiać.


@Luks_x: dlaczego mam zostawiać włączony sprzęt? Przecież on prąd pobiera, nie używam to wyłączam na wyłączniku i odicnam zasilanie.

Laser to laser, wiadomo, ale nie ma tanich w zakupie i eksploatacji laserówek. Zawsze jest to, albo to.


@Luks_x: wiesz, koszt wydruku z lasera jak dobrze poszukasz da się zrobić w okolicy 6gr za stronę. O ile ktoś nie
  • Odpowiedz
@ksiak: Kolego. Szukasz dziury w całym. Martwi Cię pobór prądu atramentówki gdzie zasilacz ma jakieś 30W, a nie martwi laser który może pobrać nawet 2000W, a normalnie bierze np 600?
I jeszcze raz Ci piszę. Nie ma drukarki za kikaset zł która ma takie tonery. Normalna drukarka laserowa kolorowa, do 1000zł ma tonery na 1000str po 200-300zł oryginały i jakieś 100zł za zamienniki.
Mowa oczywiście o nowym sprzęcie.
  • Odpowiedz
@Luks_x: a ja Ci tłumaczę, że dla zwykłego zjadacza chleba atrament nie ma sensu bo jego obsługa jest zawsze problematyczna - zasychanie ponieważ większość ludzi wyłącza sprzęt całkowicie jak z niego nie korzysta.
  • Odpowiedz
@ksiak: A ja Ci tłumaczę, że w przypadku cz-b to racja, ale w przypadku koloru to nie jest oczywiste. Drukarki kolorowe laserowe to problem z jakością zamienników, większe zużycie prądu droższy zakup i eksploatacja. Zajmuję się tym na co dzień i myślę, że wiem co piszę.
  • Odpowiedz
Drukarki kolorowe laserowe to problem z jakością zamienników, większe zużycie prądu droższy zakup i eksploatacja.


@Luks_x: ale do czego Ci ta jakość potrzebna, do wykresu z arkusza kalkulacyjnego? Przecież zdjęć na tym drukować nie będziesz. Napisałem powyżej. Jak ktoś drukuje zdjęcia to ok, jak nie to nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@ksiak: Jakość tonerów zamienników, to złożona sprawa. Te o gorszej jakości to to samo co zaschnięta dysza atramentu. Paski i puste pola, a bywa często, że gorzej, sypiący się proszek, albo kiepskiej jakości proszek powoduje, że kartka się przykleja do wałka w piecu i zgrzewa się z nim. Większość ludzi nie umie jej wyciągnąć i bez rozbiórki drapie czymś niszcząc piec.
  • Odpowiedz