Wpis z mikrobloga

Hej miraski, co jakiś czas wpłacam drobne kwoty na cele charytatywne i szukam pomysłu jakiej organizacji pomóc. Nie chcę wpłacać na schroniska czy na konkretną osobę, tylko właśnie na sprawną i dobrze działającą organizację, która pomaga wielu. Watchdog Polska ma moje serduszko, ale uważam, że są ważniejsze sprawy. Ostatnio przelew poszedł na działanie telefonu dla osób z depresją. Jakieś dobre pomysły?
  • 4
  • Odpowiedz
@cns

Pomagaj w najbliższym otoczeniu. Serio. Napewno w Twoim mieście są jakieś potrzebujące osoby. Od niedawna przestałem pomagać online bo za dużo idzie z tego co wpłacę na ich utrzymanie. Wolę się przejechać po mieście, obserwować lokalne portale i tam docierać osobiście. Czujesz że realnie pomagasz
  • Odpowiedz
@cns

Głównie lokalne media, które sledze nagłaśniają, ale też sieć informacji wśród rodziny czy znajomych o dobrych, ale potrzebujących ludziach. Wiesz, jak mieszkasz X lat w tym samym miejscu to kojarzysz ludzi chociażby z widzenia i co nieco o nich wiesz. Moja chrzestna jeszcze jest nauczycielką to zna biedniejsze dzieci czy ich rodziny, w dalszej rodzinie ksiądz to też zna biedniejszych parafian. Nie mówię że mam podziemną fundację, ale tak z doskoku
  • Odpowiedz