Wpis z mikrobloga

#matematyka #fizyka #termodynamika

Dobra Mirczeki i Mirabelki,

Potrzebuję pomocy, żeby wyprowadzić równanie do poniższego polecenia.

Equation of the throughput (m3/s) going through the area of the rectangle bordered by r1, r2 and h, rotating at N (s-1)

Nie wiem czy dobrze rozumiem więc wykonałem na szybko rysunek. Czy dobrze to rozumiem, jak myślicie?

edit. "r" to promień, a nie średnica. Pomyliło mi się
badi1992 - #matematyka #fizyka #termodynamika 

Dobra Mirczeki i Mirabelki,

Potr...

źródło: comment_1626132978jzhdrH6NPzhSo7qfWyHsUP.jpg

Pobierz
  • 7
@badi1992: A czy przypadkiem bryła nie powinna obracać się wokół osi x? Tzn tak, żeby r1 i r2 "zamieniały" się miejscami, wtedy z takiego ruchu obrotowego powstanie obrys prostokąta o polu r2 razy h, natomiast r1 jest potrzebne do obliczenia przepływu z zasad zachowania?
@Iperyt: nie wiem sam jak to powinno wyglądać. Początkowo myślałem, że to ma wyglądać tak jak to ja narysowałem i działać podobnie jak przy turbinach tesli (podczas obrotu obiektu ciecz się przykleja do ścianek).

Bo wg tego co Ty narysowałeś to nie mogę sobie wyobrazić gdzie ma być wlot i wylot cieczy.
Bo wg tego co Ty narysowałeś to nie mogę sobie wyobrazić gdzie ma być wlot i wylot cieczy.


@badi1992: A kto powiedział że to ma być przepływ cieczy? W moim przypadku będzie to przepływ medium w którym ta konstrukcja jest zanurzona. Gdzie jest rozważany prostokąt w twoim przypadku?