Wpis z mikrobloga

#ubuntu #firstworldproblems #wyjasnienia

1. Nie wiem co tak wszyscy narzekali na Nautilus 3.6. Fakt, uproszczono trochę, ale poza tym dobrze i stabilnie działa.

2. Jakoś dziś Empathy nie może zalogować się na żadne moje konto, ani na Facebook, ani na Google i na Windows Live. Ma ktoś podobnie?

3. Dwa dni temu zrobiłem małe ocenianie obrazków. http://www.wykop.pl/wpis/586555/film-kolory-ustawienia-pytanie-para-numer-jeden-1-/ Wszystko szło świetnie, wszyscy zrozumieli o co w tym chodzi oprócz dwóch ekspertów od kolorów pracujących na NEC za dwadzieścia kafli. Nie potrzebnie się czepili gdyż:

- to są wyniki ustawień filtrów w VLC i nie mają wpływu na resztę obrazu w systemie.

- monitor mam skalibrowany, biel wykopu #!$%@? mnie po oczach, a dziewoja z linka @kasper93: wygląda tak jak trzeba.

- zrzuty oznaczone numerem 1 miały kolorystykę oryginalną, te z numerem 2 były po zastosowaniu filtrów. Wygrały te z numerem 1. Tak więc albo to był po części trolling (na pewno), albo jeszcze muszę nieco popracować z tymi suwaczkami od parametrów.
  • 4
@qnebra: Czemu trolling? Czemu chcesz poprawiać reżysera który dobrał taką kolorystykę? To była animacja, a po zastosowaniu filtrów jest za mało kolorów. I nie NEC za dwadzieścia kafli, nie bądź arogancki.

Co chcesz osiągnąć? Pytając o takie rzeczy na wykopie. Ja jestem za jak najwierniejszym odwzorowaniem kolorów źródła, czyli kalibracja ekranu i poprawne ustawienia odtwarzania. Nie używając ŻADNYCH filtrów psujących obraz.

Tylko Ty będziesz oglądał na tych ustawieniach i tylko Ty