Wpis z mikrobloga

#konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow #tklive #neuropa #konserwy #polityka

A ja mam pytanko takie - jakie jest stanowisko Konfederacji na temat wyroków TSUE i naszego TK? Ktoś coś wie?

Bo ja kiedyś słyszałem, nawet kilka razy - jak Korwin czy Mentzen mówili o tym, że "umów należy dotrzymywać". No i mamy w traktatach unijnych będących umowami międzynarodowymi zapisane, że będziemy przestrzegać pewnych podstawowych zasad odnośnie organizacji sądownictwa - a że wprost z konstytucji wynika że umowa międzynarodowa > ustawa, to chyba sprawa odnośnie tego co jest ważniejsze jest oczywista, bo przecież PiS nie zmienił konstytucji a tylko zesrał się ustawą.

No to skoro wiąże nas taka umowa, to oczywistym powinno być, że należy jej dotrzymać, bo jedynym wyjściem aby się z niej uwolnić jest wypowiedzenie traktatu i jednocześnie wyjście z UE.

Czyli Konfederacja oczywiście uważa że wyrok TSUE jest w porządku a nasz "TK" wydał bzdurny wyrok bo sprawa generalnie jest jasna i Polska nie stosuje się do umów i tyle, tak?

Tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No chyba nie byliby hipokrytami w takiej sprawie, tylko dlatego że dotyczy ona UE?
  • 7
@El3xetor: No czyli zakłamani hipokryci z podejściem do prawa jak mongolska horda, dokładnie tak jak PiS ¯\(ツ)_/¯ Jak merytorycznie!

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/posts/349122410114014?__cft__[0]=AZUj3D1Rb3LfwapB4gHGhrGQZCdPwc2KOtgaZgKQnvNIaFsX9
tNKILzqo3nfhtv3WnVhuN7xcDwBEXcEyGCaNcZdeLMevDFCDRqcoO3mk1pkRfj4ASxWW53YPaMIUbrmtb2IzA5AjweHbKBt4fRE6d&tn_=%2CO%2CP-R
No i mamy w traktatach unijnych będących umowami międzynarodowymi zapisane, że będziemy przestrzegać pewnych podstawowych zasad odnośnie organizacji sądownictwa


@Khaine: no w sumie może mnie nie dziwi hipokryzja Konfederacji czy też innych ugrupowań politycznych, ale czy mógłbym prosić o wskazanie miejsca w traktacie gdzie jest to zapisane?