Wpis z mikrobloga

Rany, pomóżcie mi. Kłócimy się z koleżanką strasznie o coś. Ja twierdzę, że użyła złego określenia i że nie zna znaczenia słów jakich używam a ona uważa, że przeciwnie. I tak jedno dogryza drugiemu. Postaram się to opisać najkrócej jak mogę.

Spotkaliśmy się i nasze spotkanie było miłe, fajne, zabawne - udane. Po spotkaniu napisałem jej, że mi się podobało.
Na co ona odpisała, że "podobało to chyba eufemizm?" i tutaj zwróciłem jej uwagę, że powinna napisać, że "podobało to za mało powiedziane" a nie, ze "to eufemizm". I powiedziałem jej, że eufemizm to zastępcza i ładniejsza nazwa na coś gorszego. Na przykład szef chcący zwolnić pracownika w tłumie krzyknie eufeministycznie "Jasiu, jutro zrobisz sobie dłuższe wakacje". Albo "kobieta lekkich obyczajów" to eufeministyczne określenie na dziwkę.

No i dziewczyna się ze mną kłóci na śmierć i życie i mówi, że tak bardzo podobało jej się nasze spotkanie, że słowo "<> powinno być eufemizmem". A ja jej mówię, że jeżeli chce uznać moje "podobało się mi nasze spotkanie" za eufemizm to znaczy, że spotkanie było do dupy i nie podobało mi się wcale.

Powiedźcie kto ma racje, ja (facet) czy ona (kobieta) bo już nie wytrzymam.
Wrzucam też anonimowe screeny z konwersacji to zobaczycie kontekst, ale to dużo do czytania jest (niemniej jest zabawa).

Kto ma racje?

Klik prawym myszki i otwiera się konwersacja w pełnym rozmiarze. Musiałem pousuwać z niej niektóre poufne informacje

#pytanie #jezykpolski #humanisci #nauka #kiciochpyta #szkola #studia #edukacja
Pobierz Bunch - Rany, pomóżcie mi. Kłócimy się z koleżanką strasznie o coś. Ja twierdzę, że u...
źródło: comment_16264892947njvTbu3htyCsUc2ZcUOIm.jpg
  • 148
@Bunch: No i widzisz, że nie warto jej poświęcać więcej czasu. Jak się przy czymś uprze to nie docierają żadne racjonalne argumenty. To akurat są pierdoły, ale jak np. uprze się, żeby nie szczepić dziecka to powodzenia.
Co "warto było?"? Może dla ciebie takie rzeczy jak poprawność językowa nie mają znaczenia, ale dla mnie mają.


@Bunch Dobry wariat jesteś OP, napiłbym się z tobą koniaczku.
@Bunch trafiłeś na człowieka, który nie potrafi się przyznać do najmniejszego błędu i dalej jest przy swoim. Odpuść sobie bo im dalej z nią to gorzej będzie
@Bunch masz oczywiście rację i nie słuchaj tych białorycerzyków, którzy by nawet sprzedali własną matkę, by tylko jakaś inna kobieta zwróciła na nich uwagę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)