Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Otsego_Amigo: na stronie masz baner dlaczego ceny podnieśli. Ja i tak kupiłem. Jest kryzys i trzeba się liczyć z podwyższeniem cen. Wiem że to boli ale wole dać więcej i mieć pewność że za rok firma nadal będzie istnieć niż wspierać inne firmy które kręcą wały.
  • Odpowiedz
dobijaj białko jedzeniem, jak Cię nie stać.


@hetman-kozacki: Początek ma sens, bo zawsze lepiej dobijać białko z jedzenia jeśli można, ale druga cześć zdania nie ma sensu, przecież białko w proszku jest nawet jakieś olimpu jest dużo tańsze, niż białko z jakiegoś twarogu czy innego jedzenia.
  • Odpowiedz
na stronie masz baner dlaczego ceny podnieśli. Ja i tak kupiłem. Jest kryzys i trzeba się liczyć z podwyższeniem cen. Wiem że to boli ale wole dać więcej i mieć pewność że za rok firma nadal będzie istnieć niż wspierać inne firmy które kręcą wał


@ArniHell: To ma sens. tak btw jakie firmy kręcą wałki? Wygooglałem, że sfd i Allnutriition Whey Protein, jakieś jeszcze?
  • Odpowiedz
@Otsego_Amigo: wbrew pozorom jak kiedyś liczyłem, wpc nie było dużo tańsze od twarogu chudego 0%. Było tańsze od kurczaka i dużo tańsze od indyka. Ale była groszowa różnica względem twarogu - nie wiem jak teraz to wychodzi. Chociaż uczciwiej by było porównywać kazeinę z twarogiem... przy czym kazeina raczej droższa jest od wpc, więc być może twaróg by wyszedł nawet taniej...
  • Odpowiedz
@maggotbrain15:
przez ciebie, przerwałem trening na chwilę żeby obliczyć xD
700g*82% białka ma 574g białka = kosztuje 34zł
250g twarogu ma około 42,3g białka = kosztuje 2,50-3pln

574g/42,3=13,56 czyli jedna paczka białka to 13.5 paczek twarogu 250g
13.5 x2,5 = 33,75zł

Czyli w sumie wychodzi tyle samo pod warunkiem ze twaróg kupisz za 2.50zł

Mam nadzieje, że komuś przydadzą się te obliczenia :D
  • Odpowiedz
@Otsego_Amigo: tak, bo zrobiles to na okretke. tu chdozilo o koszt bialka a ty obliczyles na okolo ze potrzeba 16.7 kg twarogu zeby bylo to samo co paczka bialka 700g %-)

jak liczysz spalanie w aucie to liczysz ile l/100km a nie podajesz ze zeby przyjechac z kielc do gdanska potrzeba zatankwoac 4 razy po 9 litrów. nie denerwuj mnie
  • Odpowiedz
@Blahhblahh: 13,5*0,25=3,375kg twarogu jak już
tak mi było wygodniej i dalej uważam, że obliczenie 100g nie skraca tych obliczeń o więcej niż jedną linie, a może wydłuża, nie chce mi się teraz nad tym myśleć bo ćwiczę. Jak uważasz że szybciej obliczysz ile kjosztuje 100g czystego białka w tych produktach to napisz obliczenia i przyznam ci rację.
  • Odpowiedz
@Otsego_Amigo: nie chodzi o szybkosc, tylko o meritum obliczeń. tak jak napisałem ze spalaniem. substancja ktora jest istotna w tym badaniu ejst paliwo, a w twoim białko. więc efektem obliczeń powinien być koszt/100g czystego bialka
  • Odpowiedz