Wpis z mikrobloga

Proszą o informację.
Mam kredyt hipoteczny który wziąłem na mieszkanie jeszcze jako singiel. Po kilku latach poznałem obecną żonę i wzięliśmy ślub cywilny. Żona nie jest dopisana do kredytu, nadal go spłacam sam. Mama chce mi dać pieniądze na spłatę kredytu. I teraz pytanie: Czy pieniądze od mamy będą częścią wspólną z żoną i czy jak spłacę kredyt to mieszkanie staje się wspólne? W sensie, że żonie należy się prawnie połowa mieszkania?
#prawo #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maspalomas: tak, a wynika to z art. 33 pkt 2 KRiO

Ale jak juz np ten dom wynajmiesz, to idzie do wspolnego zysk. Podobnie chyba sprzedaz - vide art. 31 KRiO. Jezeli masz w tym zakresie problem - zachecam do skorzystania z porady prawnej, 200 zl to nie jest duzo :).
Rozumiem, dzięki, zawsze myślałem inaczej. Możesz mi powiedzieć czy w przypadku rozwodu to dom który jak piszesz należy do mnie, idzie wówczas do podziału między mną a małżonką ?
@Bartisss: Najlepiej sobie zawnioskować o indywidualna interpretacje zasad podatkowych w KAS- kosztuje niewiele, a dostaniesz najlepsza i prawdziwa odpowiedź. Ale sytuacja, o której piszesz to jak piszą wyżej - majątek osobisty sprzed małżeństwa jest majątkiem osobistym również w jego trakcie.