Wpis z mikrobloga

@aIkohoIik: masz 30 lat, a nie potrafisz mi odpowiedzieć, co w sytuacji, kiedy firma ma straty albo jej zysk po równym rozdzieleniu na pracowników, będzie niższy, niż wysokość płacy minimalnej. Odpowiedz proszę.

Masz 30 lat, a przy dokładnych i obszernych wyliczeniach, które przedstawił Ci @smk666, umiałaś tylko napisać coś o kosztach zakupu sprzętu, które nie miały tam znaczenia.

Ja nie mówię, że nie wierzę w spółdzielnie. Ale jak chcesz na
  • Odpowiedz
masz 30 lat, a nie potrafisz mi odpowiedzieć, co w sytuacji, kiedy firma ma straty albo jej zysk po równym rozdzieleniu na pracowników, będzie niższy, niż wysokość płacy minimalnej. Odpowiedz proszę.


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: jeśli firma przynosi zbyt małe zyski lub straty to się zamyka

Masz 30 lat, a przy dokładnych i obszernych wyliczeniach, które przedstawił Ci @smk666, umiałaś tylko napisać coś o kosztach zakupu sprzętu, które nie miały tam znaczenia.


@
  • Odpowiedz
W głównej mierze jego post dotyczył tematu dlaczego ktoś śmie życzyć sobie 50zł za godzinę od klienta, a nie o to mi chodzi

@aIkohoIik:

Czyli niestety nie zrozumiałeś. Cena usługi nie bierze się z powietrza, tylko maksymalną cenę ustala rynek. Dasz usługę za 40 zł za 2h pracy i nie starczy Ci na koszty, dasz 200 zł/2h to nikt do Ciebie nie przyjdzie.

Podałem jak to wygląda przy normalnej, rynkowej stawce
  • Odpowiedz
@aIkohoIik: Czyli pomysł na firmę, nie ma żadnego znaczenia. Zapieprzanie całe dnie, zamartwianie się czy się uda też nie ma żadnego znaczenia, ryzyko które już ci wypisali, też nie, po co też nagradzać przedsiębiorczość?

A jak na przykład w firmie zatrudniasz człowieka i go trenujesz i tak naprawdę nie przynosi żadnych zysków, to też dzielimy po równo.

A jak ktoś ma lepszą wydajność pracy, to też?

A sprzęt się generalnie kupuje
  • Odpowiedz
pracujemy w 3 osoby, firma zarobi na czysto 12k, każdy dostanie po 4k.


@aIkohoIik: a gdy firma straci 12k w danym miesiacu to co, dopłacamy po 4k? Czy to działa tylko w jedną stronę?
  • Odpowiedz
@aIkohoIik: Absolutnie przerażają mnie takie posty. Osoba, która nie ma żadnego pojęcia o podstawach ekonomii próbuje nauczać jak powinna być zorganizowana firma. Uważam, że to jest idealny przykład Efektu Dunninga-Krugera.

W ogóle nie zdajesz sobie sprawy z tego, że firma to nie jest trwały niezmienny układ. Ciągle wprowadza się nowe inwestycje, które niosą za sobą ryzyko. Właściciel prawie zawsze pracuje niemalże po 24h/dobę i 7 dni w tygodniu. Jakiś pomijalny procent
  • Odpowiedz
@inszynier: Chyba sobie żartujesz kolego z tym kanałem to po pierwsze. Po drugie, jeśli przeraża cię jakakolwiek alternatywna wizja przemodelowania obecnego systemu społeczno-gospodarczego na lepszy, sprawiedliwszy, to znaczy że nie za bardzo chce ci się myśleć, albo brakuje ci wyobraźni.
  • Odpowiedz
@aIkohoIik: Widzę, że chyba nie znasz żadnego przedsiębiorcy. Co pół roku nowy SUV? Gdzie? Kto? Jeśli wszyscy będziemy pracować na etacie to będziemy mieli tylko 1 pracodawcę - państwo. I jak już wielokrotnie z historii wiemy kończy to się szybkim bankructwem, ewentualnie głodem i śmierciom milionów. Świetny plan.
  • Odpowiedz
@naimon: Bardzo chętnie zmienię obecny system na bardziej kapitalistyczny. Jeśli pojawi się coś lepszego od kapitalizmu, pierwszy będę namawiał do nowego systemu! Obecnie wasze pomysły powrotu do socjalizmu/komunizmu nie mają prawa działać. Nawet sami nie wiecie jak miałoby to działać. Nie ma konkretów oprócz, żeby było lepiej i nie chce mi się pracować.
  • Odpowiedz
@aIkohoIik: spojrzałem na mema to pomyślałem że ma gościu rację bo #!$%@? najbogatsze sobie podatków nie płacą i nikt im nic nie robi a tu temat w ogóle o czymś innym xD
  • Odpowiedz