Wpis z mikrobloga

Cześć!
Postanowiłem założyć własny tag na temat budowania domu na którym chce pokazywać aktualne prace i realny koszt budowy bez owijania w bawełnę.
Budowa domu 120m2, dom parterowy bez piwnicy, dach czterospadowy + wykusz, rekuperacja, czwarta kategoria szkód górniczych. Cześć prac planuje wykonać samemu, cześć będę brał firmy.

#mikosiowabudowa

Budowa aktualnie jest w stanie zero, fundament w pełni ukończony. Wrzucę też parę fotek. Możecie zaobserwować jak wygląda zbrojenie płyty fundamentowej przy szkodach górniczych. Od września wchodzi ekipa stawiać ściany, strop i dach.

Koszt stanu zero:
78919.36

Całkowity koszt budowy (projekt, geodeta, zjazd, blaszak itd):
94529.69

Jak będą zainteresowani to wrzucę pełny kosztorys, staram się wszystko rozpisywać.

#budowadomu #budujzwykopem #mikosiowabudowa
  • 27
@Sc3eaM: wysoki koszt fundamentu z uwagi na parter i rozłożenie 120m w jednym piętrze, ale za to nie będzie kosztów dodatkowego piętra, stropu itd, tak? Ile kasy szacujesz do SSZ?
via Android
  • 0
@Matronel Koszta znacznie wzrosły z racji szkód górniczych chociażby 40cm płyty zbrojonej położonej na 30 cm podsypce piaskowej. Na pewno odpadnie koszt schodów, mniejsza powierzchnia ścian. Strop też będzie tańszy. Jeśli chodzi o koszty to ssz szacuje na 170tys nie licząc tego co wydałem aktualnie
via Android
  • 0
@wujo17 Ceramika. Porotoherm wienerberger. Rekuperację planuje zrobić sam, tym bardziej że będzie to dom bez poddasza użytkowego, na strychu będzie dość łatwo rozłożyć.
@Sc3eaM: Ja mam już zrobione. Projekt robiłem w lokalnej firmie w Łodzi, materiały kupione przez znajomego siory, rekueprator z montażem kupiłem od gościa wychaczonego na necie (pomógł też taniej kupić brakujące materiały z airgreen).
via Android
  • 0
@Zgnity_Ziemniak Oczywiście. Ziemia się zapada, ściany w domach pękają. Ale są to raczej skutki wystapujace w czasie przez kilka lat. W czasie tąpnięcia odczuwalny jest lekki wstrząs i to wszystko. W miejscu gdzie buduje przewidziane jest wydobycie w 2053 roku, ale fundament muszę zabezpieczyć od razu
via Android
  • 0
@kujol Mogę się starać o zwrot kosztów po wylaniu stropu. Ale z tego co mi mówił inspektor budowlany, kopalnie w moim rejonie wypłacają bez problemu.
via Android
  • 0
@kujol planowane wydobycie 2053r, może do tego czasu kopalnie padną i w ogóle nie będzie problemu ( ͡º ͜ʖ͡º). Mam nadzieję że zabezpieczenia fundamentu, większa ilość zbrojenia its zapobiegną szkodom