Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Eplan: kiedyś pisałem jednemu Mirkowi:
Sodastream polecam, woda z kranu 3zł za m3, w punkcie nabijania butli 15zł za napełnienie, w tym moim sprzedają też zapasowe naboje, jakieś 80-90zł. Jeden nabój wystarcza mi na ok. miesiąc. Oryginalne naboje Sodastream mają nowy typ zaworu - jednokierunkowy, gorzej się nabija. Warto dokupić dodatkową butelkę do Sodastream. Przestałem kupować wodę butelkowaną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eternit_nie_wybacza: da się, ale ziomek w punkcie musi ogarniać, no i nie wchodzi do pełna. Teraz wymieniłem u siebie zawory na dwukierunkowe, dokupiłem też butlę 8kg co2 z syfonem i sam będę nabijał, przetoczka z aliexpress
  • Odpowiedz
@Eplan: Działa zajebiście, polecam. Minus taki, że butelki trzeba myć szczotką i przechowywać otwarte bo nawet jak umyjsz to zamknięta łapie dziwny zapaszek. Ale tak to 10/10 jak lubisz wodę gazowaną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eplan: nabijanie bezpieczniejsze bo te przetoczyki są różne, duża butla w domu jakis wyciek i może być różnie
  • Odpowiedz
@Eplan: Ja mam, kupiłem w styczniu tego roku i to był strzał w dziesiątkę. Zestaw Spirit + 3 butelki (dwie duże jedna mała) 249 zł, 3pak dużych butelek 45 zł na promce, butla CO2 6 kg 240 zł, zawór dwukierunkowy 50 zł, przetoczka 130 zł - całość trochę ponad 700 zł. Butlę 6 kg zużyłem dopiero po 5 miesiącach (mocno gazuję wodę), teoretycznie wychodzi z niej przynajmniej 12 pełnych nabić małego
  • Odpowiedz
@Eplan: Nie wnikałem mocno w ceny przy zakupie, ale o ile dobrze pamiętam to te 240 zł to była jedna z niższych cen na allegro. Taniej to już raczej tylko szukanie po jakichś olx'ach za używaną, z ważną legalizacją.

Co do przetoczki to ja mam taką: https://allegro.pl/oferta/soda-stream-redukcja-przetoczka-sodastream-10586662905

Wersję bez wężyka masz za stówę: https://allegro.pl/oferta/soda-stream-redukcja-przetoczka-sodastream-10710704137

IMO trzeba śledzić allegro - taniej to już chyba tylko aliexpress albo samodzielna robota.

Tylko nie natnij
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eplan: nie, jeżeli kupiłeś ten do plastikowych to jesteś na nie skazany. Jest jeden model który obsługuje szklane plus plastikowe ale kosztuje więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eplan: niby Crystal ale z tego co widzę to teraz piszą, że wspiera tylko szklane, więc albo źle zapamiętałem albo coś zmienili
  • Odpowiedz
@a231: sodastream duo mozna używać roznych butelek ale naboje co2 maja złącze którego sam nie nabijesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dzyndzyb: @siuxx: @b7kj:
Zastanawiam się nad ta duża butla w domu, w sumie w każdym biurze i zakładzie pracy jakim byłem to stały takie duże maszyny z wielką bulta z gazem od wody. Może nie ma takiego dużego ryzyka? Na audi te butle stały na spawalni :p
  • Odpowiedz
  • 0
@Eplan ja dużej nie mam podpiętej na stałe, bo w kuchni nie mam za bardzo miejsca żeby ją schludnie umieścić. Stoi w piwnicy, w ciemnym miejscu, odkręcana tylko na czas napełniania naboju do saturatora. CO2 nie gazem ani wybuchowym, ani trującym, dodatkowo cięższym od powietrza - nawet jak się rozszczelni to zbierze się przy podłodze. IMO ryzyko jest praktycznie zerowe jeśli masz butlę z legalizacją ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz