Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój chłopak miał operacje plastyczne. Dowiedziałam się przypadkiem od jego siostry na stałe mieszkającej w Hiszpanii. Miał operowaną szczękę, nos, wypełniane zmarszczki. Cały pakiet w wieku zaledwie 28 lat. Ma polsko-wenezuelskie pochodzenie, znakomicie mówi po polsku, lecz w kwestiach kulturowych nie do końca zachowuje się jak Polak. Większość życia spędził z rodzicami w Wenezueli, od kilku lat mieszka w Polsce i nadal nie nabrał polskich nawyków. Martwi mnie wspólną przyszłość, to bariera kulturowa, której nie potrafię zrozumieć. Twierdzi, że nie chciał mi mówić o operacjach, bo bał się mojej reakcji. Wszystko robił w Kolumbii, ma tam rodzinę i czasem ich odwiedza. Tylko raz byłam w tym kraju i doświadczyłam szoku kulturowego - mężczyźni chodzący do kosmetyczki, malujący paznokcie lakierem bezbarwnymi i to hetero. Kocham go, ale nie lubię zniewiesciałych facetów. Na szczęście nie maluje paznokci, lecz obawiam się, że zrobi kolejne operacje. Podoba mi się taki jaki jest i nie oczekuję od niego żadnych poprawek. Jak mu przemówić do rozsądku, jednocześnie nie urażając jego korzeni?
#zalesie #zwiazki #wenezuela #latynosi #roznicekulturowe #niebieskiepaski #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fff6eef26956000ac8be88
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 8
OgnistyTygrys: Obawiasz się że zrobi czy ma zamiar zrobić? Czego Ty się masz obawiać, to jego ciało i jego decyzja. Ty możesz tylko go wspierać a jeśli Ci się nie podoba, to znaleźć sobie innego. Rozumiem że masz jakiś niepokój, ale przeczytaj to co napisałaś i się zastanów nad tym, czy chciałabyś by on tak o Tobie napisał. Zachowujesz się, jak by Polska była wyznacznikiem, centrum wszechświata. On żyje w innym