Wpis z mikrobloga

Chwila, skoro booster będzie posiadał płetwy, czy jest możliwe, że SpaceX chce przetestować też mechanizm łapania boostera? Bo plan miał być taki, że tylko wystrzelenie starshipa a booster do wody. Myślicie, że chcą nam pokazać kilka atrakcji już pierwszego lotu? :O
#spacex
  • 9
a potem rakieta robi bum


@Atalas: No właśnie co do tego nie jestem pewien – obstawiam, że on ma planowo miękko osiąść na wodzie i zastanawiam się tylko, czy prawie pusty booster (Starship też, jeśli przetrwa wejście w atmosferę) unosi się na wodzie czy tonie. Na logikę powinien pływać.
@texas-holdem Jeśli zbiornik/i nie rozszczelnią się od temperatury podczas powrotu, to nie ma innej możliwości, musi pływać. Mnie bardziej ciekawi czy Raptory będą się do czegokolwiek nadawały po rozgrzaniu, a następnie słonej kąpieli.
@texas-holdem Właśnie to mnie cholera martwi, co innego powolne ostygnięcie na powietrzu (czyli raczej słabym przewodniku ciepła) po lądowaniu, a co innego nagłe schłodzenie w wodzie, naprężenia będą koszmarne :/ Zastanawiam się czy nie ma wręcz zadatków na implozję ( ͡º ͜ʖ͡º)