Wpis z mikrobloga

@Euphor: Z jednej strony patrzymy na językową ortodoksyjność, ale z drugiej mamy wystandaryzowany, wręcz telewizyjny angielski, którego przestrzega się w CNN i nie tylko. I wtedy spoko, rozumiem. Ale uczenie się jak orthodox jest dla mnie bardziej kaleczące niż pomagające. Bo bogatość stylistyki językowej w USA jest na tyle duża, że no... jest z tym problem, żeby preskryptywny język utrzymać. Więc ja po prostu bardziej patrze pod względem kulturalno-językowym. Bo gdybyś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@polaczyna: ludzie co walczyli o prawa mniejszości, gdy naprawdę te mniejszości praw nie miały, robią za wentylator w grobie widząc to #!$%@? lewicy. Wałcz o wspólna naukę wszystkich ludzi, i tr same miejsca w autobusie itd. to przychodzą takie głąby i by wszystko odkręciły najchętniej
  • Odpowiedz
@Phyrexia: No właśnie nie zgoła inna. Taka Halle Berry ma dwoje dzieci i każde z nich z białym partnerem. Tak jak w przypadku nacjonalistów których wymieniłaś ci którzy podkreślają swoją "kolorowość" podświadomie chciałaby być "białymi" dlatego często mają białych partnerów i mieszkają w dzielnicach białych.
  • Odpowiedz
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: dlatego szkoly gdzie jest dominacja etniczna jedenj grupy glównie czarnych- notuja najgorsze wyniki

Wiem- uproszczenie- slaba dzielnica/ghetto niskie podakti-brak wplywow do budzetu miejskiego/ slabe pensje dla nauczycieli/ slaby poziom edukacji

ale segregowanie wg rasy tak sie konczy- ze biali nauczyciele lepiej wyksztalceni/ przygotowani beda pracowac tam gdzie jest wiekszy pieniadz. No chyba, ze chca zakaz bialym edukajci wszystkie pieniadze przeslac na mniejszosci

Przypadkowo Żydzi nie są biali
  • Odpowiedz