Wpis z mikrobloga

@TechPriest wszystkie rzeczy hydrauliczne i elektryka jest teraz mega droga. Dojdzie gładź, kleje, płytki, jakieś panele, wszystko kosztuje. I za 100zl dniówką nikt nie będzie robił. Ciężko będzie w 50 tys
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TechPriest: 1.5k to trzeba liczyć na fajny standard jak masz mieszkanie deweloperskie - jak ty masz prucie ścian, nowe instalacje i jeszcze problemy po drodze (które na 100% wyjdą) to ani fajnego standardu w tym nie zmieścisz ani w ogóle się nie zmieścisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeszcze dodajmy #!$%@? ceny całej mieszkaniówki ostatnio
@TechPriest: jesteś w stanie się zmieścić. Licz ok 30k za ekipę i reszta na materiały. Najwięcej pochłonie łazienka i podłogi. Ekipa zrobi ci to spokojnie w miesiąc. Ja właśnie kończę sam mieszkanie 45m całe sam. Zajęło mi to miesiąc, więc ekipa bez problemu zrobi to w tym czasie
@TechPriest: 100k brzmi mimo wszystko mocno przesadzone. U mnie w rodzinie ostatnio robili piętro w domu jednorodzinnym, 85m^2 totalnego remontu, w tym łazienka, burzenie jednej ściany i stawianie innej, płyta karton gips i gładzenie jej na każdej ścianie, elektryka oczywiście też, oraz nowe rury ciepłownicze. Koszt materiałów jeszcze nie do końca pewny, ale za robociznę dali 47k, więc koło 100k powinni się zamknąć, może trochę ponad, i to za 85 metrów.
@TechPriest dla dużego mieszkania w dobrym standardzie trzeba liczyć 2000/m2. I nie ma na myśli złotych klamek ale np. Kuchnie na wymiar i szafy w zabudowie.
Dla małego pewnie z 2500-3000.
Sama kuchnia moze kosztować w małym mieszkaniu 10k meble + 6k sprzęty.