Wpis z mikrobloga

Co ja usłyszałem w Radiu Zet.
Badanie na temat dostępu do miejsc publicznych tylko dla zaszczepionych:
Pytanie dotyczyło przepustek covidowych, które upoważniałyby dostęp do restauracji, kin itp. i zakazu wstępu niezaszczepionym.

- 60% było za
- 37% przeciw
- 3% nie ma zdania

"Dobrowolne szczepienia".

#polska #bekazpisu #bekazpodludzi #komunizm #bekazlewactwa #koronawirus
  • 44
@deafpool: W zasadzie racja, swojego zdania to bałwany mieć nie będą, tylko za każdym razem będą przytaczać inny kraj, i co najgorsze te wszystkie potencjalne restrykcje będą podpatrywać, ja aż się boje pomyśleć co będzie za miesiąc/dwa jak sytuacja na świecie (Europie) się nie ustabilizuje w miarę :/
@deafpool Kilkanaście lat pracowałam w badaniach rynku (co prawda jakisciówka a nie ilościówka, ale tu też mam nieco doświadczenia) i nie jaram się tymi badaniami, bo ich jakość jest różna (nie wszyscy należą do ofbor a i to nie daje gwarancji). Te badania w większości są robione przez zewnętrzne firmy pod szyldem dużych agencji. Wynik zależy nie tylko od konstrukcji pytania, ale też od tego jak je zada ankieter i na kogo
@deafpool: Ale raczej i tak czegoś takiego nie zrobią, prędzej będzie tak, że jeśli dostateczna liczba osób się zaszczepi, to otworzą dla wszystkich, a jeśli zaszczepi się ich zbyt mało, to dla wszystkich zamkną. A nawet jeśli by tak zrobili to po jakimś czasie większość lokali będzie miała na to #!$%@? tak jak teraz na maski.