Wpis z mikrobloga

Co ja usłyszałem w Radiu Zet.
Badanie na temat dostępu do miejsc publicznych tylko dla zaszczepionych:
Pytanie dotyczyło przepustek covidowych, które upoważniałyby dostęp do restauracji, kin itp. i zakazu wstępu niezaszczepionym.

- 60% było za
- 37% przeciw
- 3% nie ma zdania

"Dobrowolne szczepienia".

#polska #bekazpisu #bekazpodludzi #komunizm #bekazlewactwa #koronawirus
  • 44
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deafpool:

myślałem, że już w podstawówce uczą, że badania publiczne dokonuje się na grupie np. 1000, 2000 lub więcej osób, a nie na całym 40 milionowym społeczeństwie ()


To tylko pokazuje jak wiele warte są takie badania, fajne te reprezentatywne próby, takie nie za bardzo reprezentatywne.
a ja jestem przeciwko segregacji* i za obowiązkiem szczepień.


@BrakPomysluNaNick:

Też się zastanawiałem czy nie byłoby to lepszym rozwiązaniem, ale na to jest już za późno. Być może gdyby od początku był przymus szczepień, to szybciej wszyscy by się zaszczepili.

Z drugiej strony wolałbym żeby społeczeństwo było na tyle wyedukowane, żeby samo wiedziało co ma robić bez żadnych nakazów czy segregacji. Ale niestety poziom edukacji w PL nie jest zbyt wysoki.
@deafpool: 46% się zaszczepiło ale 60% jest za zakazem wstępu dla niezaszczepionych


@Chuseok: Uprawnionych do głosowania masz 30.1 mln. Zaszczepionych jedną dawką jest 18.5 mln. Liczba dawek dla niepełnoletnich to 1.2 mln. Można przyjąć, że co najmniej jedną dawkę przyjęło 17.7 mln dorosłych co stanowi jakieś 60% dorosłej populacji. Dzieci głosu nie mają.
@Geldon: @pan-bartolomeu-dias: @Vanni: