Wpis z mikrobloga

Pochwalę się swoją RPGową kolekcją. Niestety moja ekipa rozsypała się dawno temu i z przyjemności, którą niosło granie pozostało mi tylko zbieranie i czytanie podręczników ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W skład kolekcji wchodzi:
1) Warhammer 2ed
-Podręcznik główny
-Dziedzictwo Sigmara
-Zbrojownia Starego Świata
-Popioły Middenheim
-Wieże Altdorfu
-Kuźnie Nuln
-Splądrowane Krypty
-Rycerze Graala
-Kraina Królowej Lodu
-Królestwo Magii
-Księga Spaczenia
-Tysiąc Tronów
-Poradnik Staroświatowca
-Księga Zbawienia
-Mroczni Władcy Nocy
-Królestwa Renegatów
-Bestariusz Starego Świata
-Almanach Mistrza Gry
2) Warhammer 4ed
-Podręcznik Główny
-Zestaw Startowy
-Ciężkie Dnie i Niespokojne Noce
-Przygody w Ubersreiku
3) Neuroshima
-Podręcznik Główny
-Wyścigi
-Gladiator
-Krew i Rdza
-Zabić szczura
-Bohater2
-Bohater3
-Miami
-Łowca mutantów/zabójca maszyn
-Bestariusz:Maszyny
-Mistrz Gry2
-Bestariusz:Bestie
-Ruiny
-Krew i Rdza II
-Nowy Jork
-Bohater Maxx
4) DnD 5ed
-Starter
-Podręcznik Mistrza Podziemi
-Podręcznik Gracza
-Księga Potworów
-Wybrzeże Mieczy
-Klątwa Strahda
-Zstąpienie do Avernusa
-Talia Tarroka
5) Słowianie
-Podręcznik Główny 1.5
-Starter
-Dziennik Zielarza
-Wybrańcy
6) Dark Heresy
-Podręcznik Główny
-Wróg Wewnetrzny
-Zapomniani Bogowie
7) Wiedźmin RPG
-Podręcznik Główny
-Władcy i Włości
-Kompendium o świecie gier (świetne uzupełnienie)
8) Zew Cthulhu
-Podręcznik Główny 6ed
-Gaslight
-Podręcznik Badacza Tajemnic
-Samotnie przeciw ciemności
-Starter
9) Tajemnice Pętli
-Podręcznik Główny
-Starter
-Maszyny, nasi przyjaciele i inne tajemnice
10) Inne
Tajemnice Powodzi
Zamek Falkenstein
Obcy Gra Fabularna
Obcy Karty
Klanarchia
Ostrza w Mroku
Agon
Czarny Kod
Miasto Mgły starter
Iron Space
Cyberpunk podręcznik główny
Cyberpunk o świecie gier (uzupełnienie świata)

Ufff ... chyba niczego nie pominąłem. Oczywiście kolekcja na pewno będzie się rozrastać. W pierwszej kolejności ostrze sobie zęby na premierę Berlin:Miasto Grzechu, Kompania Ostrzy i kampanii do Tajemnic Pętli : Spoza Czasu.

#grybezpradu #gryfabularne #gry #warhammer #dnd #dungeonsanddragons #neuroshima #wiedzmin #fantasy #fantastyka #chwalesie #hobby

Thronstahl - Pochwalę się swoją RPGową kolekcją. Niestety moja ekipa rozsypała się da...

źródło: comment_1628406282BZdrtMdkSkwjSUeaNnYovf.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • 0
@Dawidienko1 Masz parę cudnych perełek na półce ( ʖ̯) Legenda pięciu kręgów - muszę zapolować na polską wersję. Dragon Age to też RPG ? Grałem w serie na komputerze, super była.
  • Odpowiedz
@tamian: Facebook albo Discord. Ja głównie z grup na Facebooku korzystałem (rpg online Polska, po prostu graj, chyba jeszcze jakieś były), ale jest też kilka dedykowanych Discordow, na początek zobacz sobie Czas na Przygodę - to są takie cyklicznie organizowane akcje, kiedy jest sporo jednostrzalowych sesji publicznie ogłaszanych i można się zapisywać. Fajna opcja dla nowych osób, bo nie trzeba sobie ogarniać ekipy, można tez różnych systemów popróbować. A jak chcesz
  • Odpowiedz
@Thronstahl: Tak po prawdzie to prawie każdy większy komputerowy RPG, ma swój dedykowany papierowy odpowiednik. Dragon Age, Fallout, Wiedźmin, Dishonored. No i w drugą stronę, bo przecież masa komputerowych RPG jest oparta mechanicznie na papierowych
  • Odpowiedz
  • 1
@Dawidienko1 Dishonored też ? Zapewniłes mi wieczór googlowanie takich RPGow ( ͡º ͜ʖ͡º) świetna wiadomość, rozumiem że te dwa tytuły na nasz rodzimy język nie zostały przetłumaczone ?
  • Odpowiedz
@Thronstahl: Co prawda w ostatnich latach polska wręcz szaleje z tłumaczeniem czy w ogóle wydawaniem własnych papierowych erpeżków, to niestety tego typu wydania, o których mowa są prawie wcale nietłumaczone na inne języki. Bo to podwójna nisza - znajdź fanów papierowych erpeżków, którzy w dodatku znają uniwersum danego komputerowego RPG. Aczkolwiek np. taki Fallout po polsku wyjdzie.
  • Odpowiedz
Czesc.
Widze, ze ostatnia wiadomosc sprzed 3 miesiecy ale moze Ranald bedzie nade mna czuwal i dopisze mi szczescie. Posiada ktos z Was WFRP 4ed Zestaw Poczatkowy w Polskiej wersji jezykowej jako PDF? Zalezy mi przede wszystkim na Przewodniku po Ubersreik oraz przygodach ktore w zestawie sa opisane.
Pozdrawim.
  • Odpowiedz