Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
Pobierz volion - Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość ...
źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg
  • 517
te zmiany nie mają na celu poprawy bezpieczeństwa tylko łatanie dziury budżetowej


@bn1776: No ja mam nadzieje że to nie będzie tylko zwiększenie mandatów na papierze tylko pis da drogówce plan do wykonania, "proszę nam tu podreperować budżet na kilka miliardów". Policja wreszcie wyjedzie na drogi i ja mam nadzieje że każdy który jeździ szybko ale bezpiecznie się zesra od kwot które zapłaci.
Ja zrezygnowałam z jeżdżenia bo się zwyczajnie boję,
@apee: da się #!$%@?ć i #!$%@?ą Ci, którzy wiedzą, że skręcają z drogi z pomiarem przed jego końcem. Na A1 nagminnie spotykam ludzi z lokalnymi rejestracjami, którzy wyprzedzają kolumnę kierowców jadących 90 km/h.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@bn1776: No ja mam nadzieje że to nie będzie tylko zwiększenie mandatów na papierze tylko pis da drogówce plan do wykonania, "proszę nam tu podreperować budżet na kilka miliardów". Policja wreszcie wyjedzie na drogi i ja mam nadzieje że każdy który jeździ szybko ale bezpiecznie się zesra od kwot które zapłaci.


@Monke: ktoś pisał wyżej, że mandaty będzie wystawiać ta sama policja która ściga kolorowe flagi, nachodziła przedsiębiorców i wystawiała
@volion I ja bardzo popieram te nasze zmiany z jednym tylko zastrzeżeniem: uczciwość ich przyznawania. Jak tylko pojawiło się odbieranie prawka za przekroczenie o 50km/h, to policja od razu zaczęła szukać "pułapek" na kierowców. Typu: obwodnica miasta, dwa pasy w każdą stronę, ograniczenie do 80km, ale nagle przejście dla pieszych i ograniczenie do 50 na chwilę. Jak ktoś przekraczał o 20km i przeoczył skromny znak, to prawko w plecy.