Wpis z mikrobloga

#lublin
W sumie odkryłem dość zabawną rzecz, o której pewnie sporo osób wie, ale nie zmienia to faktu, że w odpowiednim kontekście jest t o zabawne :D.
Mianowicie:
Lubelskie lotnisko międzynarodowe (LUZ) - Lublin Airport, jak zapewne wszyscy wiedzą, albo się domyślają, nei znajduje się w Lublinie.
Mieszkańcy podlubelskiego Świdnika (hehe LSW - Lubię Swoją Wieś, wiecie w co bawią się dzieci w Świdniku? W to samo co w Lubartowie - w miasto XD ) głośno od początku krzyczeli, że lotnisko jest w Świdniku, a nie w Lublinie i dumnie wypinali pierś.
A tu taki #!$%@? XD
Lotnisko owszem znajduje się w Świdniku, ale w Świdniku Dużym, który należy do gminy Wólka, znajdującej się w powiecie lubelskim.
Więc lubelskie lotnisko KOŁO Świdnika ma ze Świdnikiem jeszcze mniej wspólnego, niż z Lublinem (administracyjnie) :D
I to moim zdaniem jest bardzo ciekawy i zabawny plot twist.
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@dominowiak: Przypomniałeś mi, że MPL Katowice położony jest w gminie Ożarowice, powiat tarnogórski. I żeby dostać się do tytułowych Katowic to tak jeszcze ze cztery inne powiaty trzeba przejechać, więc Katowice Airport to tak naprawdę Tarnowskie Góry Airport. A najlepsze jest to, że oni tam nawet tych gór nie mają. Katowickie lotnisko to jedno wielkie oszustwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dominowiak: a to cos nadzwyczajnego? Lotnisko w Katowicach jest w #!$%@? od Katowic, lotnisko w Szczecinie jest też dość sporo od Szczecina. Lotnisko w mieście to tak naprawdę wyjątek od reguły niż reguła. Popatrz na Berlin, Monachium.
a to cos nadzwyczajnego?


@pwone: nie, i nie to jest tematem mojego wpisu. Chodzi o to, że Lublin i Świdnik nie bardzo się lubią. Wiadomo, że lotnisko nie zostało wybudowane w środku miasta. Natomiast Świdniczanie chełpią się, że teraz kiedy MAJĄ U SIEBIE lotnisko, to Lublin jest miastem "koło Świdnika", a nie odwrotnie.
Dowcip polega na tym, że lotnisko mimo dużej bliskości NIE leży na terenie Świdnika, ani nawet powiatu świdnickiego.
dominowiak - > a to cos nadzwyczajnego?

@pwone: nie, i nie to jest tematem mojego ...

źródło: comment_16286938197XP7mD4OfxxPZuVQiSPiuM.jpg

Pobierz