Wpis z mikrobloga

Siema, pisze ten post bo obiecałem. Nie myślałem, że będzie tyle + a, że jestem po kilku piwkach (miałem dobry dzień), jest mi głupio, że muszę to pisać w takim stanie o tak poważnej sprawie, ale tak było, a OP DELIVERED.
Postaram się krótko ująć co się dzisiaj odebało, streszczone, ale nie chronologicznie.
1. W sejmie doszło do impasu przy głosowaniu nt. Lex TVN ale tylko przez moment.
1. Władysław Kosiniak-Kamysz wniósł o odroczenie posiedzenia co mu wyszło. Teraz Piss traci na czasie, więcej osób może zostać przekonany do RiGCZu. Obrady zostaną wznowione 2 września godziny 10:00. 229 posłów było za, przeciw - 227 - czytaj dalej. :(
1. Piss przegrywa głosowanie dotyczące uzupełnienia porządku obrad tym samym tracąc większość.
1. W kuluarach Suski zbiera głosy o reasumpcję głosowania. #!$%@?ł się na schodkach jak biegł po to xDD
1. Witek robi reasumpcje - nielegalnie - pójdzie siedzieć, jeśli jest sprawiedliwość na tym świecie.
1. Opozycja skanduje "Oszuści" i mają rację. Ku**a ludzie, widzicie co się dzieje?
1. Wniosek o reasumpcje został przegłosowany przez posła Kukiz 15, jako powód - pomylił się w głosowaniu lol (Jarosław Sachajko). Dodatkowy powód - marszałek nie podała poprawnej daty z czego się tłumaczyła (wtf)
1. Wniosek o degradacje Witek z funkcji marszałka- nie przeszedł. :/
1. Leszek Miller na Twitterze: "Sejm zeszmacony"
1. W Sejmie trwa blok głosowań. Gmach zabezpiecza policja - przypominam, że taka instytucja w Polsce już nie istnieje.
1. Kukiz - taki odwrócony Stańczyk - bez komentarza.
1. GŁOSOWANIE "LEX TVN" - Ustawa "lex TVN" została przyjęta przez Sejm
1. Dziambor(xD) - HIT! Właśnie przeszła poprawka #konfederacja praktycznie likwidująca Radę Mediów Narodowych, oddająca kompetencje KRRiTV, wykonująca wyrok TK z 2016 roku i powodująca zmianę trybu wyboru członków na podobny do RPO. W 2022 roku PiS nie wybierze partyjnych funkcjonariuszy!
0. Zapraszam do mnie do Kanady - p0lska to parodia państwa. Nie ma dla nas ratunku tutaj.

#sejm #polska
  • 163