Wpis z mikrobloga

Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża. W mordę jeża, byłem w #biedronka zrobiłem małe zakupy - trochę jedzenia, jakiś papier toaletowy i kostki do wc. Rachunek na 200 pln. A wyborcy piss się cieszą, bo dzieci dostaną pińcet plusa albo jakiś bon turystyczny. A ty człowieku #!$%@? w kołchozie przez miesiąc, żeby zarobić 500 euro. Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża, na serio. Jak nie masz mieszkania po rodzicach, to czeka cię kredyt na 30 lat albo wynajem, który pochłonie prawie całą pensję (jak nie jesteś żadnym specjalistą), a jak zgłodniejesz, to będziesz dzwonił do providenta, bo parę pierdół w biedronce kosztuje dwie paki. Trzeba rozważyć emigrację do cywilizacji.

#inflacja #emigracja #pieniadze #oswiadczenie #zalesie
lysyzlombardu - Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża. W mordę jeża, byłem w #b...

źródło: comment_1628929628VeU03N9EQC1fISIJ7fz7g8.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Jak Ty robisz "małe zakupy" za 200 zł to się nie dziwię, że samodzielne życie w tym kraju jest dla Ciebie przerażające. Robię zakupy na ponad tydzień za ok. 60 zł i nawet do tego dorzucę od czasu do czasu jakieś piwko czy słodycze. Może karty Biedronki używaj czy coś? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 482
@lilitch123 to nie wiem co ty kupujesz za 60 zł na ponad tydzień, chyba chrupki kukurydziane. Ja ostatnio byłem w sklepie kupiłem rybę na obiad i kurczaka całego na drugi dzień plus jakieś pierdoły typu bułki, serek do smarowania, paczka wędliny i zapłaciłem prawie 120 xD
  • Odpowiedz
ak Ty robisz "małe zakupy" za 200 zł to się nie dziwię, że samodzielne życie w tym kraju jest dla Ciebie przerażające. Robię zakupy na ponad tydzień za ok. 60 zł i nawet do tego dorzucę od czasu do czasu jakieś piwko czy słodycze. Może karty Biedronki używaj czy coś?


@lilitch123: czy to ta slynna dieta czokoszokowa? XD

A tak serio to jesz tylko ryz, kasze i spay z torebki?
  • Odpowiedz
  • 26
@lysyzlombardu oj prawda byczq, jak ja jestem w Polsce to na szczęście nie muszę tak patrzeć na ceny i po prostu biorę to co chcę, ale jak potem patrzę na paragon to się włos na głowie jeży. Za każdym razem jak jestem jest drożej i drożej. Nie wiem jak ludzie tu żyją (,) nie chodzi mi tutaj tylko o ceny w sklepach, ale o rząd, tvpis, kryzys mieszkaniowy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@lysyzlombardu: To bądź specjalistą. Są poszukiwani zawsze.
No ale to trzeba coś tam się starać a nie na lajcie zapieprzać do fabryki azbestu żeby robić to samo przez 30 lat...
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: zapraszam do UK. Bez fachu (a juz wiem, ze go nie masz) zarobisz 1200-1500gbp/miesiac. Za pokoj zaplacisz 500gbp, za zywnosc 500gbp, dojazdy to 100gbp/miesiac, komorka, internet - 100gbp. Jakis ciuch 100? 200zl? wyskok na piwo czy niespodziewany wypadek to kolejne stowki.
Jak zabraknie to wezmiesz sobie kredyt albo zmienisz prace. No ale przynajmniej na postepowym zachodzie mieszkasz mejt!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@lysyzlombardu: @lilitch123: @Muratta: wczoraj w Biedronce zapłaciłem 270 zł włącznie z promocją 12 +12 za browary. Kilka rodzajów kiełbas na grilla ponad 2kg, kiełbasek, karkówkę, boczek wędzony, mleka, maślankę, kilka rodzajów ketchupów, cole, soki 5 sztuk po 1l, mozarella, fetę, warzywa duużo, pieczarki, 2 piersi z kurczaka pewnie o czymś zapomniałem. Powinno na grilla na dziś wystarczyć dla 7 osób. Wg mnie za takie zakupy niedrogo. Bez browarów jeszcze
  • Odpowiedz
Smutne. W sensie tak; nie powinno sie tego spożywać często, ale właśnie podsumowales wyżyny doznań kulinarnych wielu Polaków xd


@#!$%@?: Ale to nie jest tak, że mnie nie stać i sobie odmawiam XD po prostu wiem że nie jest to zbyt zdrowe, a staram się prowadzić taki tryb życia żeby nie wyglądać jak bulwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz