Wpis z mikrobloga

Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża. W mordę jeża, byłem w #biedronka zrobiłem małe zakupy - trochę jedzenia, jakiś papier toaletowy i kostki do wc. Rachunek na 200 pln. A wyborcy piss się cieszą, bo dzieci dostaną pińcet plusa albo jakiś bon turystyczny. A ty człowieku #!$%@? w kołchozie przez miesiąc, żeby zarobić 500 euro. Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża, na serio. Jak nie masz mieszkania po rodzicach, to czeka cię kredyt na 30 lat albo wynajem, który pochłonie prawie całą pensję (jak nie jesteś żadnym specjalistą), a jak zgłodniejesz, to będziesz dzwonił do providenta, bo parę pierdół w biedronce kosztuje dwie paki. Trzeba rozważyć emigrację do cywilizacji.

#inflacja #emigracja #pieniadze #oswiadczenie #zalesie
lysyzlombardu - Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża. W mordę jeża, byłem w #b...

źródło: comment_1628929628VeU03N9EQC1fISIJ7fz7g8.jpg

Pobierz
  • 140
@exyvL:

2kg piersi z kurczaka za 30 zł i już wiadomo że wciągasz największy syf.


Aha XD Normalnie idę do Auchan na dział mięsny i jest pierś z kurczaka 18zł. Ale często trafiam na promocje w stylu 12-14 zł / kg. Nie wiem co jest nie tak z tym mięsem wg Ciebie ale na pewno nie jem mięsa za 50-60 zł / kg bo nie jestem #!$%@?ęty. Jeśli gustujesz w takich
@lilitch123: piersi z kurczaka w biedrze te po ok 17zl za kg sa bardzo napompowane syfem, przewaznie sa ogromne. Jak kupisz takie nie hodowane na sterydach czy innych syfach, sa duzo mniejsze, delikatniejsze no i drozsze bo ok 30zl za kg wychodzi.

Jakie sosy kupujesz tak tanio?
@lysyzlombardu: Ja na żarcie wydaje jakieś 150zł tygodniowo. Co za problem iść do sklepu jak jest promka? Kupować produkty z krótkim terminem, w aldi dają na to -30%. Kupujesz takie mięso i do zamrażarki. Jakiś makaron, ryż, kasze czy ziemniaczki pieczone. Jeśli chodzi o przyprawy to przecież kupuje się raz na jakiś czas. Do tego jakieś wędliny, sery. warzywa i owoce, wcale nie wychodzi tego tak dużo. Choć zgadzam się, że
@lysyzlombardu: 100 zl miesiecznie na jedzenie? Da się.
Chciałbym powiedzieć, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło
@Muratta:

ja już chyba widziałem twoje podobne posty . Stary bez urazy, ale nie wiem co to za szynka za 16 zł za kg, ale na chłopski rozum coś musi z tym być nie tak. Ale teraz w sumie jestem ci w stanie uwierzyć, że tyle wydajesz na jedzenie. Ja niestety nie mam tak silnej woli żeby na okroglo żreć kurczaka z makaronem czy ryżem. Pozdrowki


Szynka: Schab wędzony na wiśniowo,
@lilitch123 no ja właśnie nie jestem amatorem zup ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja na jedzenie i środki chemiczne wydaje około 1200/1300 zł miesięcznie na 2 osoby plus bombelek, gdzie kupuje sporo warzyw i owoców, ale staram się to kupować na ryneczku a nie przepłacać w marketach. Staram się jeść różnorodnie, żeby chociaż raz w tyg była normalna ryba itd. i po prostu wkurza mnie to ile kasy osotanio
@RexxarHell:

kłamiesz, podałeś tylko obiady, więc codziennie jesz tylko obiady? Kg piersi z kurczaka to jest 17zl nie 15 więc już masz 34zl zostaje Ci 26 na warzywa sam kilogram marchewki to jest 4zl, a gdzie reszta śniadania, kolacja?


Kłamiesz XDDD Podałem przykładowe składniki na obiad. Pierś z kurczaka 2kg to jest ok. 10 kotletów = 10 obiadów = 10 dni (36zł niech nawet będzie). Do tego 2.5 kg ziemniaków (3.5
@frow:

> piersi z kurczaka w biedrze te po ok 17zl za kg sa bardzo napompowane syfem, przewaznie sa ogromne. Jak kupisz takie nie hodowane na sterydach czy innych syfach, sa duzo mniejsze, delikatniejsze no i drozsze bo ok 30zl za kg wychodzi.


No cóż, nie kupuje w takich cenach, nie jestem #!$%@? XD różnicy w smaku nie wyczuję i tak. A jeśli chcemy się zastanawiać nad jedzeniem napompowanym syfem to