Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 260
Jakoś prawie rok temu przeniosłem się na stałe na wieś i muszę przyznać że gdyby nie TV i internet (i czasem jakaś osoba w maseczce) to mógłbym zapomnieć że jest jakakolwiek pandemia. Przez ostatni rok zauważyłem że w sklepach już wcale masek nie noszą. Spotykają się, imprezują u siebie w domach i na podwórkach. Na lokalnym "stadionie" mecze z publicznością bo jak zapytać prezesa to wszyscy jako wolontariusze z obsługi technicznej xD Nad zalewem masa ludzi kiedy jest pogoda. A jak zapytać kogoś o szczepienia to głównie starsi zaszczepieni. Ludzie 40-60 tylko wzruszają ramionami i mówią coś w stylu "że bardziej straszą niż to groźne, ale jak nie będzie wyjścia to się w końcu zaszczepią". Po czym wspominają że "jakiś tam Kowalski ciężko przeszedł ale on to zawsze chorowity był, a u Nowaków to dwóch braci zmarło ale jeden to raka miał a drugi coś z sercem". Młodzi to już w ogóle nie myślą się szczepić bo nie mają potrzeby, i tak żyją jak przed pandemią.

#!$%@?, jakbym żył w innym świecie xD

#koronawirus #szczepienia #pandemia #wies
  • 65
@0caffe: Ja jestem na weekend w małej mieścinie w województwie świętokrzyskim, w piątek poszedłem do biedronki, to tam ludzie na brodzie nie mieli, i chyba wpadłem, że mieszczuch jestem :)
Lokale gastronomiczne? Zawalone po brzegi, że zapomnieć można żeby sobie siąść (chociaż w wiekszych miastach, też wszędzie zawalone, przynajmniej w Krk)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@Wlasciciel_prawakow: a widzisz u mnie na osiedlu i w rodzinie w pracy ledwie przeżyli zawał bo karetki nie wysłali jeden po wylewie teraz rehabilitacje ciężko przechodzi. A w pracy kilkunastu bliskich współpracowników miało covida i jedynie tydzień polezeli jak podczas grypy i chwilę zmieczeni byli. Niestety to jest medialna choroba i narzędzie dociskania śruby i odbierania wolności. Media sraja się i straszą tak jak straszyli i dezinformowali na zachodzie po katastrofie
@0caffe: ja np. olałem turystyczne destynacje gdzie świrują covidowego pawiana, zeszły rok poszwendałem się po bułgarskich górach, ten Albania i Ukraina (zero covidowego pawiana), podziękowałem Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włochom (z nimi się jeszcze waham bo via ferraty) jak lubią maseczki przy 30+ niech noszą ja akurat tego nie potrzebuje, do tego jestem cynicznym samolubem i mam w dupie chronienie naszych seniorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i kogo uważasz za elitę światową xd elitą światową mogą być lekarze, a nie jakiś trump czy inny biden


@Wlasciciel_prawakow no tylko, że Trump i inny Biden nakazuje noszenie masek a sam ma to w dupie, więc albo jest debilem i bagatelizuje tak duże zagrożenie jak covid albo wie, że ta pandemia to jedynie szopka dla mas ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Wlasciciel_prawakow: co jeszcze powiesz na nakaz z góry by każdy wyjazd nawet nie alarmowy karetki miał się odbywać na sygnałach? Miało to wzbudzić strach w ludziach na mieście.
Dlaczego vipy mogły jechać na euro bez kwarantanny, gdzie masz zdjęcia dla mediów jak szopkę z maskami robią a jak kamery wyłączają wszystko zdejmują i mają w dupie ściskają się i piją ze sobą.