Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw jak szefu się ucieszy, kiedy dowie się, że magicznie, aż trzy różowe zaciążyły. Nie jest to duża firma, ale dwie księgowe i jedna z obsługi klienta. Teraz czwarta chodzi i mówi coś o ciąży... O #!$%@?.jpg xD I nagle znika ci 4 pracowników na L4.

A potem różowe dziwicie się, że nie chcą zatrudniać kobiet bądź zadają #!$%@? i oderwane od rzeczywistości pytania w stylu "plany co do rodziny". XD

#pracbaza #rozowepaski
  • 196
znam kobiety które odpowiednim operowaniem L4, macierzyńskim, wybranym urlopem, L4 od psychiatry potrafią nie pokazać się w miejscu pracy przez 5 lat


@dr_Batman: No fajnie, w każdym systemie są kombinatorzy. I co w związku z tym, że są takie przypadki? Ja znam takie kobiety co siedzą w pracy prawie do końca i wracają najszybciej jak się da. Taka co jej nikt nie widział przez 7 lat bo 3 dzieci zrobiła to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziecielinapala: A to z tego, że jak są w ustawach mechanizmy pozwalające na takie wałki i nikt nie chroni ewentualnego pracodawcę przed takimi wałkami to nic dziwnego że pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet w wieku rozrodczym i nic dziwnego że powoduje to sprzeciw. To pomyśl sobie nad obciążeniem ZUS i firmy jak takich jest pewny odsetek

Masz pracownika robiących walki na L4 wysyłasz kontrolę, jak ciągle siedzi możesz go zwolnić. Z
@wlan0: ale zaległy urlop, który jest normalnie naliczany mimo L4 (durna dziura w przepisach) pracodawca juz musi zapłacić, a po takich 3l to juz jest dość ładna suma.
pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet w wieku rozrodczym


@dr_Batman: to jakiś bullshit jak pay gap. Przecież miliony kobiet w wieku rozrodczym pracują. Może jakieś małe januszexy się wystrzegają, ale to też jakiś promil, a nie standard.

obciążeniem ZUS


@dr_Batman: Wybacz, ale 500 plus jest chyba większym obciążeniem jednak niż te zasiłki.
Firmy sobie radzą, od tego są kierownicy i dyrektorzy, żeby sobie zespół ogarnęli.

Poza tym czy nadal piszesz o
Ale nie rozumiem, masz do nich pretensje, że zaszły? Może powinny między sobą ustalić 5-letni harmonogram zachodzenia w ciążę?


no oczywiście, że nie. Błąd pracodawcy tu polegał na tym, że zatrudnił za dużo kobiet i nie zdywersyfikował ryzyka. Kobiety to się zatrudnia albo po 40 albo w mniejszości tak, żeby dało się je zastąpić w razie ciąży. W sumie sam teraz szukając pracownika to CV od kobitek lądują na dno listy. Tzn
Bo śmieje się z absurdu jakim są artykuły, że pracodawca nie chce kobiet bądź zadaje im dziwne pytania


@TheOneEyedKing: nie znam żadnych artykułów i nie odważyłbym się nigdy zadać dziwnego pytania ale to, że ktoś preferuje w pewnym momencie facetów uważam za zdroworozsądkowe. Dotyczy to małych firm, gdzie jest np 2-3 pracowników i wygrzanie się jednego powoduje dużo problemów, bo nagle nie ma 30% kadry. Takie L4 nie rusza nikogo w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziecielinapala: Nie ale L4 w ciąży, a potem L4 zaraz po macierzyńskim, potem L4 na kolejną i tak przez kilka lat, to już tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Taki bullshit, że kilku moich znajomych na stanowiskach managerskich, jeśli zajmują się rekrutacją to mówią że mając do dyspozycji faceta, a lepiej wypadająca na rozmowie kobietę w wieku produkcyjnym wolą zatrudnić faceta. Wielkie korporacje, banki ( ͡° ʖ
@dr_Batman: bo piszesz, że ta kasa to obciążenie. W skali budżetu to bez znaczenia.
Na szczęście się z takimi nie spotkałam, a też w dużych firmach pracowałam i wszyscy mieli zawsze zdroworozsądkowe podejście. Fajnych masz znajomych xD
@TheOneEyedKing: nie wiem u jakiego Janusza Ty pracujesz, ale u mnie szef po informacji, że jestem w ciąży (praca w terenie z elementami fizycznymi) zapytał tylko czy jutro będę w pracy. Powiedział, że rodzina i zdrowie jest najważniejsze i polecił wręcz pójście na L4, bo gdyby cokolwiek się stało, to nie chciałby mieć myśli, iż to być może z powodu pracy. W 6tc byłam na urlopie wypoczynkowym i pod koniec tygodnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziecielinapala: Obciążenie nieobecnym pracownikiem, zajęciem miejsca pracy. Przecież ludzie się nie przyznają do takich rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°) już widzę jak manager w poważnej firmie chodzi i mówi, że woli facetów zatrudniać xD przecież na rekrutacji nie dowiesz się dlaczego cię nie wzięli i kogo wzięli. Nawet jak dostajesz feedback to są tam jakieś bzdety. A fajnych, ale prace mają choojową facet ma w teamie 2
@u8t3io3p:
Większość ciąż kończy się poronieniem, tylko najczęściej kobieta uznaje to za spóźniony okres. I właśnie pierwsze tygodnie są kluczowe. Nigdy nie wiesz czy to spotka Ciebie czy nie więc takie ryzykowanie życiem dziecka i swoim zdrowiem by podlizać się szefowi nie jest czyms co wydaje mi się mądre. Już samo to, że kobieta boi się o ciążę i stresuje w pracy sprawia, że ryzyko problemów wzrasta bardzo mocno.