Wpis z mikrobloga

Dlaczego jazda po Polsce musi być taka chaotyczna i niebezpieczna? Jadę zestawem(Ciągnik siodłowy+naczepa), za mną multum osobówek a, że na drodze krajowej mogę się poruszać maksymalnie 70km/h to ludzie naglę dostają małpiego rozumu podczas prób wyprzedzania. Podjeżdżają jak najbliżej aby jak najmniej widzieć i co chwila się majtają się na lewo i prawo, jak jest pusto to jadą za mną, jak się pojawi pojazd z przeciwka to od razu gaz i wyskakują na czołówkę. Często też wymuszają pierwszeństwo na krajówkach podczas wyjazdu z dróg podporządkowanych, "Halyna, ja byde za zestawem jechał?! To poniżej godności".Jadąc osobówką też nie jest za spokojnie, gdzie ci ludzie tak się spieszą? Do grobu? Na krajówce jadę spokojnie 90km/h i nie ma dnia aby mnie nikt nie wyprzedził, czy to na ciągłej czy to na pasach, skrzyżowaniu czy wysepkach. Najbardziej irytująca sytuacja jaką mam praktycznie codziennie jak jadę do pracy to taka w której jadąc 90km/h zwalniam do przepisowej prędkości w terenie zabudowanym i jadę sobie spokojnie, wyprzedzają mnie wtedy inne osobówki potem zwalniają bo na trasie w kilku miejscach policja się ustawia. Jakież to jest irytujące gdy jadąc 50km/h muszę hamować do 35-40km/h bo debil który mnie wyprzedził musi zwolnić bo tam może stać policja. A wy jakie macie irytujące was zachowania na drodze? #polskiedrogi #motoryzacja #drogi #kierowcy
  • 19
@Menefe: szeryfowie ekspresówki.... Jedzie taki 90, w porywach 110 drogą ekspresową. Ale niech no zobaczy, że go baba wyprzedziła jadąc lewym pasem przepisowe 130. No nie ma siły, dociśnie żeby wyprzedzić i przed maską zwalnia do poprzedniej prędkości.
@moll: Drogi ekspresowe i autostradowe to już inny, cięższy kaliber. Kierowcy nie potrafią korzystać z pasa rozbiegowego, wpychanie się na chama, brak odstępów między pojazdami.
@gomjeden: Dlaczego?
@NieObawiajSie: Urzędnik? Dlaczego? Ja mam czas i cenie sobie swoje bezpieczeństwo i komfort bardziej niż innych. Nie chce mieć problemów spowodowanych przez ameby umysłowe za kierownicą które wymuszają na potęgę czasem z tragicznym skutkiem. Ostatnia głośna sytuacja, kierowca zestawu jechał na odcięciu
@Menefe: Mnie ciekawi czemu na eskach lub autostradach zestaw wyprzedza zestaw pod górke ? Nie rozpoczynam batalii o 1 km bo wiem skąd wolne wyprzedzanie wynika ale czemu pod górke?
@boctok: Też zadaje sobie to pytanie, ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć choć się postaram. Zapewne chodzi o to, że załadowany pojazd pod górkę z tych 90km/h na wyjściu będzie miał 85-87km/h a pusty zestaw będzie miał odchyłkę w granicach 88km/h. Tyle teorii a w praktyce na wyjściu będą mieć tyle samo i wyprzedzanie trwa dłużej niż kierowca zakładał. To samo jak wyprzedzanie na spadku, załadowany zestaw zrówna się z wyprzedzającym a nawet
@Menefe: a widzisz o tym nie pomyslalem. A jezeli chodzi o ujowe zachowania to zgodnie z nowymi przepisami odstepu między autami to to jest martwe i będzie martwe. Nie da rady zostawić 50m przestrzeni bo tu wjezdza z 8 aut. I jeszcze mandat mozna dostac za brak zostawionego odstepu.xddddd
@Menefe: Ja szanuję tylko tych kierowców zestawów który mi mignie lewym że czysto i mogę wyprzedzać. Jadę przeważnie nocka więc na 90 często 100 mam równą czasem jak się uda długa prosta nikogo przed sobą długie i ogień. Najbardziej to mnie #!$%@?ą te zestawy #!$%@? się do lewej strony i potrafi na środek drogi #!$%@?ć żebyś czasem go nie wyprzedził XD Jak latałem golfem z CB to nie raz słyszałem tylko
@kuba96_96: Ja puszczam kierunkowskazy, jakoś tak naturalnie mi to weszło w krew jednakże problem jest taki, że niektórzy nie potrafią odczytać sygnałów. A pro po długich, mrugniesz takiemu delikwentowi a on mrugnie Tobie i wtedy już wiesz, że gość lubi sobie świecić bocianom w gniazda.
@Menefe: Nie każdy chce wyprzedzać jak dawien dawno jeździłem samochodem z silnikiem 1.5 80km i na liczniku 80 a na obrotomierzu pod 2500 na 5 biegu to nie miało racji bytu wyprzedzanie, zajechał bym silnik w 3 miesiące a zrobił w rok około 100 tys ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za te lampy to ich powinni stawiać przed samochodem i na to patrzeć najlepiej całą noc wtedy może
@xncvz: U mnie w mieście każda L nie przekracza magicznej granicy 35km/h. Na obwodnicy gdzie jest 70km/h tiry lecą lewym pasem bo L jedzie 45-55. Mój wypad na hurtownie do miasta często trwa godzinę z tego 30 min jest jazda za L która jedzie tak jak by nie mogła. Są przejścia krzyżówki nie wyprzedzi nie przeskoczy. Sam jeździłem L i każdy z nas jeździł albo będzie jeździł każdemu może zgasnąć samochód
@kuba96_96: thanks god, że jeżdżę na automacie i nic mi nie gaśnie, a na ekspresówce jadę 100/110, bo wiem jak powolna jazda może wyprowadzać z równowagi, jednak rozumiem, że nie każdy czuje się w samochodzie pewnie i nie każdy ma za sobą te magiczne 30 godzin, więc trochę k*rwa zrozumienia, że nie każdy jest od razu "królem na dzielni" bo przychodzi to dopiero z doświadczeniem
Tak ale siedzi koło nas miły pan rozmawia, podpowiada co zrobić, jeśli wiemy że nic nam nie wyskoczy, nie wyjedzie, samolot nie wyląduje przed maską to jedźmy. Ja nie każe #!$%@?ć 140 km/h na obwodnicy bo to jest głupota, ale niech jedzie sobie chociaż te 45 albo 40, przeważnie jak jade za L to jest to 25 max 30 raz na jakiś czas spotykam L która popitala lewym pasem ( ͡°