Wpis z mikrobloga

To, co obserwujemy na granicy z Białorusią narusza podstawowe prawa i wolności. Zgodnie z prawem międzynarodowym, obowiązującym również w Polsce, osoby zgłaszające potrzebę ochrony międzynarodowej muszą podlegać procedurom azylowym, a nie być odpychane od jej granic. Rząd zdaje się o tym zapominać, ale popisując petycję, można mu o tym przypomnieć. ➡www.amnesty.org.pl/akcje/zadamy-godnosci-na-granicach

"Pod Usnarzem nie obowiązuje już nie tylko Konwencja Genewska, ale również konstytucyjne prawo do informacji" - pisał reporter TOK FM Jakub Medek. O tym także, naszym zdaniem, warto pamiętać. W sprawie przetrzymywania uchodźców i uchodźczyń w Usnarzu Górnym oraz osób łapanych i nielegalnie wydalanych z Polski w innych miejscach, brakuje podstawowych informacji dot. decyzji podejmowanych przez władze. Organizacjom, prawnikom, lekarzom i posłom utrudnia się dostęp do przetrzymywanych. Rządzący nie tylko zapowiadają utworzenie muru na granicy, ale budują też mur informacyjny. Dlatego wraz z innymi organizacjami apelujemy do Premiera, a Was raz jeszcze zachęcamy do podpisywania petycji.

Więcej na naszej stronie.


Spokojnego wieczoru!
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 499
O azyl prosi się na przejściu granicznym a nie w lesie.


@molksiazkowy1111: Oczywiście że tak. Ale jeśli komuś uda się nielegalnie przekroczyć granicę (co jest winą polskich służb) i poprosi o azyl w lesie, to Polska ma obowiązek to rozpatrzyć, a nie odsyłać na granicę jak jakiś worek kartofli. Takie jest prawo, czy ci się to podoba czy nie. Dura lex sed lex.

Ja nie wiem, wy prawaki mordy sobie wycieracie
i cyk, to był ostatni rok kiedy dostaliście dużą kasę z 1% podatku... a na pewno ostatni raz dostaliście ode mnie...


@l_Grela_l: „W imieniu polski podziemnej (…)” xD

Poza tym to nie jest bezpieczny kraj nawet dla swoich obywateli i z tym nasz rząd się zgadza, przyjmując Białorusinów.


@Watchdog_Polska: Jak was lubię to takie fikoły to naprawdę nie uchodzą, powodem przyjmowania Białorusinów nie jest to, że na ulicach jest jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 122
@Watchdog_Polska: no niestety - wpisujecie się jako pożyteczni idioci w politykę i prowokacje Kremla. Przykro mi na prawdę, ale możeci jeszcze ogarnąć swój błąd - zobaczymy.

Jakby tym uchodźcom zależało na poszanowaniu praw to zgłosili by się na przejście graniczne/ambasady. A jak oni nie szanują praw naszych to o czym my w ogóle rozmawiamy? Ogarnijcie to.
nasi lekarze nie mają prawa od tak wbić się im do kraju tak samo jak banda nielegalnych imigrantów nie ma prawa wejść na teren Polski


@l_Grela_l: a ja całe życie myślałem że od ochrony granicy białorusi i kto ma a kto nie ma prawa tam wchodzić jest straż graniczna Białorusi a nie polskie wojsko. No chyba że jak mi polski żołnierz mówi że nie mogę sobie uciec z Polski przez las
od tego czy my możemy wejść do nich jest SG Białorusi, a od tego żeby nielegalni imigranci nie przedostali się do nas jest nasza SG


@l_Grela_l: ale Ty napisałeś (i tak faktycznie jest) że to polska strona nie dopuszcza nikogo do terytorium Białorusi i miejsca gdzie siedzą ci ludzie.