Wpis z mikrobloga

a jak ma utrzymać władzę jeśli kraj będzie biedny?


@ethics: Terrorem i opłacaniem tych którzy ten terror sieją.

Jak utrzyma władzę gdy zamożne rody nie będą po jego stronie?


@ethics: Tytuły i łapówki. Czasem śmierć dla tych głupszych co fikają. Starczy pokaz siły.

Bogaty kraj to bogaci obywatele także z tych najniższych warstw społecznych.


@ethics: Ale do czego są potrzebi Królowi bogaci obywatele?
  • Odpowiedz
Idea socjalizmu nie jest zła, ale jest niesamowicie naiwna


@MirkobIog: jest dobroduszna, ale jest zła. Zły jest system, gdzie jednostki bardziej produktywne, przedsiębiorcze, zdolne wprowadzać innowacje i z umiejętnościami przywódczymi nic z tego nie mają, lub muszą kombinować jak koń pod górkę w strukturach (zwykle ostatecznie przegniłej) partii by się jakoś realizować.

Nawet przed obecnym kapitalizmem daleka droga by zbliżyć się do merytokracji, a zamiast dyskutować o tym jak ją przebyć,
  • Odpowiedz
@niepopularna_opinia: powiedz mi misiu skoro demokracja jest taka super to dlaczego robole przy taśmie montażowej Volkswagena nie mają prawa głosu? Dlaczego nie wybierają sobie prezesa i zarządu? Może dlatego, że taka firma w ciągu miesiąca by padła jakby wybrali takiego Wałęse na prezesa.
  • Odpowiedz
@magicznyfred: Dwie sieci handlowe, leki 2-3 firm, 10 firm które mnie zatrudnią xd monopol jak #!$%@?. Pokaz mi monopol który się utrzymuje bez wsparcia państwowych regulacji. Albo nie, czego ja oczekuje po portalu ze śmiesznymi obrazkami…

Mamy 2021, wiadomo ze globalizacja ma konsekwencje w postaci większych możliwości rozwoju. Ale zalozenie ze mniejsze firmy nie będą się wybijały na nowych pomysłach to stek bzdur. Już słyszałem tutaj takie #!$%@? o Intelu zanim
  • Odpowiedz
@niepopularna_opinia: No tak, bo Bezos wcale nie lobbuje za podnoszeniem płacy minimalnej, na opłacenie której go stać. Poza tym to nadal nie jest monopol, nigdy nie kupiłem nic u Bezosa, a 90% rzeczy poza marketowych (jedzenie, chemia) kupuję online.

Facebook - traci rok rocznie 2% użytkowników, ratuje ich tylko Instagram który wykupili. + dalej nie jest jedynym portalem społecznościowym

Google - zgodzę się jako tako, ale na chwilę obecną jest po
  • Odpowiedz
Już słyszałem tutaj takie #!$%@? o Intelu zanim ludzie zaczęli doceniać AMD


@malinq: No i sam podałeś doskonały przykład. Jakie ma znaczenie, czy wydasz forsę na procesor Intel, czy AMD, skoro i tak kupisz go od jednej z tych dwóch firm za cenę którą oni sobie dość dowolnie wyznaczą. Bo chyba mi nie powiesz, że AMD dalej Ci taniutko sprzedaje CPU. Nie powiesz mi chyba, że taka konkurencja ma jakiekolwiek znaczenie
  • Odpowiedz
@magicznyfred: No właśnie chodzi o to, ze jak jakiś dzban to pisał to nikt nie myslal o AMD na serio. To skoro AMD jednak wypłynęło to złamanie monopolu nie było takie niemożliwe co?

Taniutko? A co to ma do rzeczy? Czy brak monopolu jest równoważny z niska cena produktu? Wiesz ze cena zależy od 26194 różnych czynników, czy to dla randoma z wypoku za trudne do pojęcia skoro wysuwa to jako
  • Odpowiedz
To mogą być duopole lub oligopole, dla małych i tak przebicie nie jest możliwe.


@niepopularna_opinia: To, że nie wiesz jak, bo wolisz #!$%@?ć głupoty w internecie zamiast ruszyć swoje dwa i pół zwoja, nie oznacza, że coś jest nie możliwe elo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leszkesmieszke69: ale wiecie co jest tu największym problemem? Jak to pokolenie dorosnie to zaczna powstawać skrajnie socjalistyczne partie i będzie spora grupa mlodego społeczeństwa, która będzie chciała na nich głosować.
  • Odpowiedz
Intel data powstania 1968, amd 1969. No to gdzie ta konkurencja tego duopolu?


@niepopularna_opinia: czyli jednak nie monopol, a duopol? A co powiesz na M1 od Apple które ostatnio zmiażdżyło i AMD i Intele? Zaraz będziesz wypluwał duopol i jąkał "ale... ale... to oligopol". Poza tym - nie znam się dokładnie na procesorach, ale w ciemno mógłbym obstawiać, że są na te rzeczy patenty które blokują rozwój. A patenty to nic
  • Odpowiedz
Jakos w tej słynnej Szwecji


@milvanb: a tam czasem przypadkiem nie mieszkaja na natualnych zlozach na ktorych sie bogaca na tyle by utrzymywac nierobow bez impaktu na reszte spoleczenstwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz